UEFA
Facebook UEFA
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Marca 2020

Zaskakujący pomysł UEFA. Wielki turniej może zostać rozegrany w Polsce

UEFA, z uwagi na epidemię koronawirusa, była zmuszona odwołać zaplanowane na najbliższy tydzień mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Na wtorek zaplanowano telekonferencję, podczas której przedstawiciele krajowych federacji i UEFA będą debatować, w jaki sposób zakończyć sezon.

UEFA ma pełne ręce roboty w ostatnich tygodniach. Najpierw wprowadzono szereg środków zapobiegawczych mających chronić piłkarzy jak choćby zakaz tradycyjnego podania sobie dłoni przed pierwszym gwizdkiem. Później zdecydowano się zamknąć trybuny dla kibiców w obszarach najbardziej dotkniętych epidemią. Wczoraj zadecydowano o odwołaniu zaplanowanych na następny tydzień meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaArtur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaCzytaj dalej

UEFA we wtorek ogłosi decyzję w sprawie dalszych rozgrywek w tym sezonie

Teraz najważniejsze osoby europejskiej piłki zastanawiają się co zrobić z chaosem, w jakim pogrążyły się zmagania najlepszych piłkarzy świata. Na wtorek UEFA zaplanowała wideokonferencję, w której udział wezmą przedstawiciele wszystkich zrzeszonych pod jej egidą federacji. Przedmiotem obrad ma być ustalenie kalendarza dalszych rozgrywek w tym sezonie, i forma w jakim zostanie on rozegrany do końca. Francuski dziennik “L’Equipe” twierdzi, że pod uwagę jest branych kilka scenariuszy dokończenia rywalizacji w europejskich pucharach. UEFA proponuje podobno by od ćwierćfinałów rozgrywać między uczestnikami tylko jedno spotkanie na neutralnym terenie bądź też wyłonić gospodarza w drodze losowania. Pomysłów jest jednak więcej.

Skandaliczna relacja Marcina Gortata ws. koronawirusa. Brak słów na żenujące zachowanieSkandaliczna relacja Marcina Gortata ws. koronawirusa. Brak słów na żenujące zachowanieCzytaj dalej

Polska areną zmagań najlepszych drużyn Europy?

Kolejną możliwą opcją jest wzięcie przykładu z rozgrywek koszykarskiej Euroligi. Finał miałby zostać zorganizowany na zasadach Final Four. Półfinaliści zmierzyliby się zatem w turnieju w miastach, które ogłoszone są jako organizatorzy tegorocznych finałów. Najlepsza czwórka Ligi Mistrzów spotkałaby się w Stambule, a Ligi Europy w Gdańsku. Dla polskiego miasta byłoby to wielkie wydarzenie, jak również pierwsza taka impreza w historii Polski.

Trzecią możliwością jest zdaniem “L’Equipe” zorganizowanie już od fazy ćwierćfinałów turnieju dla najlepszej ósemki danych rozgrywek. Wzorem mundialu taki turniej odbył się w jednym miejscu, by ograniczyć migrację drużyn i kibiców.

Pozostaje nam zatem z niecierpliwością czekać na wtorek, kiedy zapadną kluczowe decyzje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News