UEFA
UEFA
Autor Bartosz Goluch - 17 Marca 2020

Absolutna kompromitacja UEFA. Federacja domaga się odszkodowania za szalejącą epidemię

UEFA w ostatnich latach dorobiła się wizerunku instytucji, której przede wszystkim zależy na pieniądzach i osobistych korzyściach działaczy, nie zaś na interesie europejskiej piłki. Według doniesień brytyjskich mediów, związek zamierza domagać się horrendalnego odszkodowania w razie przełożenia Euro 2020.

W związku z szalejącą w Europie epidemią koronawirusa, tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu najprawdopodobniej nie odbędą się w terminie. Zawieszenie krajowych lig oraz najważniejszej imprezy międzynarodowej oznacza ogromne straty finansowe. Z tego tytułu europejska federacja będzie domagała się wielkiej rekompensaty finansowej ze strony europejskich klubów i lig oraz krajowych związków.

Nie żyje były mistrz Polski. Imponował techniką i elegancją w grzeNie żyje były mistrz Polski. Imponował techniką i elegancją w grzeCzytaj dalej

UEFA walczy o kasę, gdy koronawirus pustoszy Europę

Według informacji The Athletic, rozmowy nt. odszkodowania mają być jednym z głównych punktów planowanej wideokonferencji, w której wezmą udział członkowie UEFA we wtorek. Jak podaje portal, ligi, kluby i krajowe związki muszą przygotować się na zapłacenie europejskiej federacji aż 275 milionów funtów (300 milionów euro). "Tyle według UEFA będzie kosztowało przesunięcie mistrzostw Europy o 12 miesięcy, na czerwiec 2021 roku" - podaje autor publikacji na brytyjskim portalu.

Początek Euro 2020 jest zaplanowany na czerwiec. Cały turniej ma być rozdzielony na 12 miast, wśród których są m.in. Rzym, Monachium czy Londyn. Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 rozegranie go w terminie wydaje się coraz mniej prawdopodobne. Świadczą o tym również zakulisowe informacje. Jak podawał były prezes PZPN Michał Listkiewicz, turniej zostanie przeniesiony na przyszły rok.

Koszmarne informacje. Legendarny 65-letni trener chory na koronawirusa, coś okropnegoKoszmarne informacje. Legendarny 65-letni trener chory na koronawirusa, coś okropnegoCzytaj dalej

Wideokonferencja przesądzi o przyszłości Euro

Na wtorek zaplanowano wideokonferencję, podczas której zapadną najważniejsze decyzje ws. Euro 2020 oraz międzynarodowych rozgrywek pod egidą UEFA (Liga Mistrzów i Liga Europy). Na razie zostały one zawieszone, a federacja czeka na rozwój wypadków związanych z epidemią koronawirusa.

Nie grają również najważniejsze ligi - Premier League, Bundesliga, LaLiga, Serie A czy Ligue 1. Piłkarskie życie toczy się jedynie na wschodzie kontynentu - przy pustych trybunach grają m.in. w Rosji i w Turcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News