UEFA
Zestadionu.pl
Autor - 17 Marca 2020

Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Mistrzostwa Europy 2020 zostały przełożone - podaje UEFA. Europejski czempionat został przełożony z powodu epidemii koronawirusa, która sparaliżowała piłkarski terminarz na całym kontynencie.

Turniej miał odbyć się w czerwcu i lipcu w 12 miastach Europy. Pionierska formuła turnieju dodatkowo spotęgowałaby zagrożenie koronawirusem, który coraz szybciej rozprzestrzenia się na całym świecie. Europejska federacja postąpiła zgodnie z sugestiami WHO, która uznała Europę za centrum pandemii. Mistrzostwa odbędą się w przyszłym roku.

Były bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichByły bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichCzytaj dalej

UEFA potwierdza: Euro 2020 przełożone na kolejny sezon

Spekulacje na temat daty turnieju ciągnęły się od kilku dni, kiedy kolejne europejskie ligi zawieszały swoje rozgrywki. W ten weekend grano m.in. w Rosji, Turcji i Serbii. Rosyjskie i serbskie władze podjęły zresztą decyzję o zawieszeniu ligi w poniedziałek.

Jako pierwsza informację o przełożeniu turnieju na 2021 rok podała norweska federacja piłkarska. Turniej ma się odbyć od 11 czerwca do 11 lipca. Trzy dni przed finałem Ligi Mistrzów, 24 czerwca, ma się odbyć finał Ligi Europy. Przypomnijmy, że jego gospodarzem będzie Gdańsk.

Przesunięto również datę tegorocznego finału Ligi Mistrzów. Najbardziej prestiżowe europejskie zakończą się 27 czerwca. Decyzja ws. Champions League może jednak zostać zmieniona, gdyż sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna.

Nie żyje były mistrz Polski. Imponował techniką i elegancją w grzeNie żyje były mistrz Polski. Imponował techniką i elegancją w grzeCzytaj dalej

Koronawirus pokonał europejską piłkę

Epidemia COVID-19 sparaliżowała niemal wszystkie europejskie rozgrywki. Jako pierwsza wstrzymana została Serie A, gdzie koronawirus sieje największe spustoszenie. Stosunkowo długo zwlekały władze Premier League i Bundesligi, jednak również angielscy i niemieccy włodarze podjęli decyzję o anulowaniu najbliższych meczów.

W kontekście dokończenia europejskiego sezonu dużo zależy od dalszego rozprzestrzeniania się choroby. Najczarniejszy scenariusz zaklada zakończenie lig na obecnym etapie i wyłonienie mistrzów na podstawie aktualnych tabel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wuhan skrywa sekrety, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemia
  2. Zderzenie dwóch rowerzystów. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News