UEFA
ANDREAS SOLARO/AFP/East News
Autor Bartosz Goluch - 22 Kwietnia 2020

Wydano zakaz wznowienia rozgrywek piłkarskich w tym roku. UEFA zamierza go złamać

UEFA zapowiada wznowienie rozgrywek piłkarskich w najbliższych miesiącach. Europejska federacja opublikowała już ramowy plan powrotu do gry. Okazuje się, że jest on sprzeczny z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia.

Ligi europejskie mają ruszyć na przełomie maja i czerwca. Według projektu UEFA, w 2020 roku zostanie rozpoczęty także nowy sezon. Wróci także piłka reprezentacyjna - spotkania Ligi Narodów mają odbyć się na początku sierpnia, a na wrzesień planowany jest start sezonu 2020/21. WHO sprzeciwia się tym planom.

Nie żyje uwielbiana wicemistrzyni olimpijska. Zabrała ją nagła choroba, lekarze podali przyczynyNie żyje uwielbiana wicemistrzyni olimpijska. Zabrała ją nagła choroba, lekarze podali przyczynyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poznaliśmy termin powrotu futbolu w Polsce. W końcu są daty, najpierw mecze Pucharu Polski
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem

UEFA kontra WHO

Jak podaje serwis Placar, WHO zalecało, aby nie wznawiać piłkarskich rozgrywek aż do 2021 r. Światowa Organizacja Zdrowia miała kilka dni temu przedstawić piłkarskiej federacji swoje stanowisko, jednak działacze nie wzięli go pod uwagę. Dyskusja miała rzekomo bardzo żywiołowy przebieg, bo ton przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia był bardzo stanowczy, w związku z tym czwartkowa (16.04) konferencja trwała dłużej niż zwykle.

WHO argumentowała swoje stanowisko faktem, że jesienią przez świat może przetoczyć się druga fala zachorowań na koronawirusa. Placar podaje jednak, że UEFA nie ma obowiązku stosowania się do zaleceń WHO i może wprowadzić własne rozwiązania, dzięki którym powrót meczów byłby możliwy. Na pewno, jeśli futbol wróci w planowanym przez europejski związek terminie, spotkania będą odbywały się bez udziału kibiców.

Z ostatniej chwili. Jedna z najlepszych lig w Europie odwołana. Data powrotu wzbudziła ogromne zdziwienieZ ostatniej chwili. Jedna z najlepszych lig w Europie odwołana. Data powrotu wzbudziła ogromne zdziwienieCzytaj dalej

Futbol zamrożony od ponad miesiąca

Ostatnie mecze w najlepszych ligach Europy odbyły się w połowie marca. Na Starym Kontynencie gra już tylko liga białoruska. Epidemia koronawirusa dotknęła wielu piłkarzy m.in. Daniele Ruganiego, Eliaquima Mangalę, Ezequiela Garaya czy Bartosza Bereszyńskiego. Niestety nie obyło się również bez ofiar śmiertelnych wśród ludzi futbolu (m.in. były prezes Realu Madryt Lorenzo Sanz).

Na całym świecie koronawirusem zaraziło się w sumie ponad 2,5 miliona osób. Przeszło 175 tysięcy chorych na COVID-19 zmarło. W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 9856 osób. Epidemia spowodowała śmierć 401 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski powiedział o wakacjach. Polacy muszą być gotowi na zmiany
  2. Prezydent zaapelował do osób spłacających kredyty. Bardzo ważna sprawa, dotyczy wielu z nas
  3. Nagły zwrot ws. transferu Arkadiusza Milika. Przyszłość Polaka stała się bardzo niepewna
  4. Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)
  5. Nie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobie
  6. Od czwartku maseczki wielokrotnego użytku w popularnej sieciówce. Zapłacisz 3,99 zł za sztukę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News