UEFA wprowadzi zmiany
Flickr
Autor Piotr Bernaciak - 23 Września 2019

UEFA potwierdzi przełomowe zmiany w rozgrywkach. Dobre wiadomości dla Polski

UEFA postanowiła zmienić zasady dotyczące rozgrywek międzynarodowych. Co ważne, skorzysta na nich między innymi reprezentacja Polski. Zmiany powinny zostać potwierdzone już w najbliższym czasie.

UEFA myślała od dłuższego czasu nad dokonaniem bardzo ważnych zmian dotyczących rozgrywek międzynarodowych. Europejski związek piłkarski wpadł kilka lat temu na pomysł, który zrewolucjonizował mecze reprezentacji narodowych. Tysiące kibiców podchodziły do niego bardzo sceptycznie, jednak ostatecznie duża część dała się porwać niesamowitym emocjom.

Okazuje się, że UEFA chce dokonać pewnych zmian, które sprawią, że Liga Narodów będzie wyglądać jeszcze ciekawiej i przyniesie nam kolejne wielkie emocje. Teraz dowiedzieliśmy się, że najnowsze pomysły zostaną wprowadzone w życie już w najbliższym czasie. Oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona w tym tygodniu, a my już teraz wiemy, na czym polegać będą zmiany w przepisach.

Robert Lewandowski otrzymał nowy pseudonim. Wszystko przez jego ostatnie zachowanieRobert Lewandowski otrzymał nowy pseudonim. Wszystko przez jego ostatnie zachowanieCzytaj dalej

UEFA zatwierdzi zmiany w przepisach

Liga Narodów na pewno zostanie powiększona. Zmiany te dotyczą dywizji A, która najbardziej interesuje między innymi Polaków. Do tej pory dzieliła się ona na cztery grupy po trzy zespoły. Teraz wiemy, że każda grupa zostanie powiększona o jedną drużynę. To świetnie wiadomości dla reprezentacji Polski, bo dzięki temu wiemy, że Polacy nie spadną z dywizji i wciąż będą mogli grać z najlepszymi.

Pozostaje zastanowić się nad tym, jakie są przyczyny takiej decyzji władz europejskiego związku. UEFA twierdzi, że takie zmiany pozwolą zwiększyć atrakcyjność rozgrywek, choć my możemy być pewni, że nieoficjalne powodu są zupełnie inne. Prawdopodobnie chodzi tak naprawdę o status jednej z reprezentacji, która zaliczyła fatalny występ w Lidze Narodów.

UEFA uratuje jedną z reprezentacji

Chodzi o reprezentację Niemiec, mistrzów świata z 2014 roku, którzy w Lidze Narodów zagrali bardzo słabo. Drużyna naszych zachodnich sąsiadów po potyczkach z Francją i Portugalią ostatecznie spadła do dywizji B, gdzie musiałaby grać ze znacznie słabszymi drużynami. Jak twierdzą włodarze, z pewnością obniżyłoby to wartość rozgrywek. Dzięki zmianom żadna ze spadających drużyn ostatecznie nie trafi do niższej dywizji. Uratuje to Niemców, ale również Polskę.

Zmiany powinny zostać potwierdzone już w tym tygodniu. Czekamy na oficjalny komunikat ze strony UEFA.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News