UEFA
Facebook UEFA
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Kwietnia 2020

UEFA przedstawia dwa plany wznowienia rozgrywek. Znamy szczegóły

UEFA nadal pracuje nad planem wznowienia rozgrywek w Europie. Pandemia koronawirusa oraz konflikt terminów względem kolejnego sezonu ogranicza pole manewru federacji. Klubom i związkom zależy jednak na dokończeniu rywalizacji na boisku. Na ten moment pod uwagę brane są dwa rozwiązania.

UEFA musi się uporać z ogromnym problemem, jaki wywołała pandemia koronawirusa. Mijają kolejne tygodnie przerwy w grze i wciąż nie wiadomo czy uda się dokończyć przerwane rozgrywki. Europejska centrala piłkarska bierze podobno pod uwagę dwa scenariusze wyjścia z sytuacji.

Z ostatniej chwili: reprezentacja Polski nie jedzie na mistrzostwa świataZ ostatniej chwili: reprezentacja Polski nie jedzie na mistrzostwa świataCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


UEFA złagodziła swoje stanowisko w kwestii przedwczesnego zakończenia rozgrywek

Jeszcze do niedawna UEFA zdecydowanie domagała się od krajowych federacji dokończenia wstrzymanych rozgrywek. Po tym, gdy Belgowie ogłosili, że planują zakończyć ligę już teraz zagrożone im szeregiem sankcji i wykluczeniem tamtejszych klubów z międzynarodowych rozgrywek. Jednak w świetle najnowszych analiz i raportów ze strony Szkocji oraz wspomnianej Belgii, a także zawieszenie przez holenderski rząd rozgrywania spotkań wszystkich lig profesjonalnych aż do 1 września, zmusiło Europejską Federację Piłkarską do zmiany stanowiska.

Priorytetem nadal jest dokończenie gry na boisku, nawet w innej formie niż dotychczas, ale w razie, gdyby nie pozwoliła na to sytuacja epidemiczna, lub też odgórne decyzje na szczeblu rządowym, federacje same mają wyłonić zespoły, które będą brały udział w rozgrywkach europejskich w następnym sezonie. UEFA zastrzega sobie jednak prawo do ewentualnej odmowy przyjęcia wskazanych przez krajowe związki klubów do gry.

Nadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićNadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićCzytaj dalej


Priorytetem jest dokończenie zmagań w ligach krajowych

Jeśli chodzi o dokończenie przerwanych zmagań w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, wciąż pod uwagę brane są również dwa scenariusze, o których informowaliśmy już wcześniej. Walka o europejskie trofea ma zostać dokończona w sierpniu, po tym, gdy zapadną rozstrzygnięcia w ligach krajowych. Pojawiła się też opcja tradycyjnego, równoległego rozgrywania spotkań pomiędzy kolejkami ligowymi.

Źródło: UEFA

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News