UEFA finały
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 25 Marca 2020

Kiedy finał Ligi Mistrzów i Ligi Europy? UEFA uzgodniła nowy termin

UEFA kilka dni temu oficjalnie odwołała finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy z uwagi na panującą sytuację. Wiadomo już, że pojawił się nowy termin decydujących spotkań, które z pewnością przyniosą nam mnóstwo emocji.

UEFA wciąż oficjalnie nie ogłosiła kibicom, jaki los czeka Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Jakiś czas temu ujawniono, że finały nie odbędą się w pierwotnych terminach z uwagi na obecną sytuację, która panuje na całym świecie. Trudno jest odwołać całą tegoroczną edycję europejskich pucharów w momencie, gdy doszło już niemalże do ćwierćfinałów, jednak trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie.

Ekipy z pewnością nie zamierzają zrzekać się szans na triumf, dlatego jasne jest, że finały, a przed nimi ćwierćfinały i półfinały, należy oczywiście rozegrać. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy dojdzie do momentu, który pozwoli nam na rozgrywanie spotkań. Jak się jednak dowiadujemy, UEFA wpadła na pomysł, który może pozwolić nam na obejrzenie ciekawych meczów elity.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćNie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćCzytaj dalej

UEFA ma plan na rozwiązanie rozgrywek

UEFA kilka dni temu podjęła decyzję o przełożeniu meczów finału Ligi Mistrzów w Stambule i Ligi Europy w Gdańsku. W obecnej sytuacji przyjazd dziesiątek tysięcy kibiców w jedno miejsce byłby ogromnym ryzykiem, dlatego zadecydowano o zupełnie innym rozwiązaniu tej sytuacji. Już teraz pojawiają się pierwsze szczegóły nowego planu federacji, który ma zostać rzekomo uwzględniony w porozumieniu z klubami.

Jak informują włoskie media, mecze europejskich pucharów miałyby odbyć się w lipcu już po tym, jak zakończą się wszystkie mecze europejskich lig. Najlepsze drużyny miałyby grać przez dwa tygodnie co trzy dni. Takie rozwiązanie jest możliwe w związku z tym, że w tym roku nie odbędzie się Euro 2020.

Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdegoReprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdegoCzytaj dalej

UEFA ma swój pomysł

Co ciekawe, podobno to właśnie same kluby zrzeszone w federacji ECA wyszły z taką propozycją do UEFA, która miała z radością przystać na takie rozwiązanie. Póki co wciąż czekamy na oficjalny komunikat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News