UEFA kibice
Biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 25 Sierpnia 2020

UEFA nagle podjęła pilną decyzję. Dotyczy wszystkich kibiców z całej Europy, fani nie będą zadowoleni

UEFA podjęła ważną dla kibiców z całej Europy decyzję. Dotyczy ona wszystkich spotkań rozgrywanych pod egidą europejskiej centrali piłkarskiej. Decyzją UEFA kibice będą mogli zobaczyć na żywo jedno spotkanie, ale stadion zostanie zapełniony tylko w 30%. Fani z pozostałej części Starego Kontynentu muszą obejść się smakiem.

UEFA podtrzymała decyzję podjętą 9 lipca. Kibice w dalszym ciągu nie będą mogli wspierać swoich drużyn z trybun podczas meczów rozgrywanych pod egidą europejskiej centrali. Wyjątek zrobiono jedynie dla jednego spotkania, które zostanie rozegrane na Puskás Arénie w Budapeszcie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postaćGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postaćCzytaj dalej

UEFA podjęła ważną decyzję

Koronawirus w marcu storpedował piłkę nożną w całej Europie. Zawieszone zostały rozgrywki w niemal wszystkich krajach Starego kontynentu, a także rozgrywki rozgrywane pod egidą UEFA w tym Liga Mistrzów i Liga Europy. Przełożone na przyszłe lato zostały także mistrzostwa Europy, które początkowo miały rozpocząć się w czerwcu.

17 czerwca Komitet Wykonawczy UEFA poinformował, że w sierpniu, po rozegraniu rozgrywek ligowych w większości krajów, odbędą się turnieje finałowe zarówno Ligi Mistrzów, jak i Ligi Europy. Ta pierwsza gościła w stolicy Portugalii Lizbonie, natomiast ta druga dokończona została na czterech stadionach w Niemczech.

Niespełna miesiąc później, bo 9 lipca, władze UEFA podjęły decyzję, że wszystkie rozgrywki rozgrywane pod banderą europejskiej unii piłkarskiej będą rozgrywane bez udziału publiczności. Jak zaznaczono na początku sierpnia, decyzja ta mogła się zmienić po dokończeniu Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Justyna Żyła pokazała się na Instagramie w prześwitującej koszuli nocnej. Oniemieliśmy, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)Justyna Żyła pokazała się na Instagramie w prześwitującej koszuli nocnej. Oniemieliśmy, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)Czytaj dalej

Kibice jeszcze nie wrócą na stadiony

We wtorek za pomocą swojej strony internetowej UEFA poinformowała, że decyzja z 9 lipca została podtrzymana. Wyjątek zrobiono jedynie dla meczu o Superpuchar Europy, który zostanie rozegrany 24 września w Budapeszcie. Jak zaznaczono w komunikacie, będzie to jedynie test, aby sprawdzić, jak rozprzestrzenia się koronawirus wśród kibiców.

- Komitet Wykonawczy UEFA podjął dziś decyzję, aby umożliwić rozegranie Superpucharu UEFA 2020 w dniu 24 września 2020 r. w Budapeszcie przy ograniczonej liczbie widzów - do 30% pojemności stadionu - w celu dokładnego zbadania wpływu kibiców na Protokół powrotu do gry UEFA. Potwierdzono, że wszystkie pozostałe mecze UEFA będą rozgrywane za zamkniętymi drzwiami do odwołania, zgodnie z pierwotną decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA z 9 lipca 2020 r. - napisano w oświadczeniu.

- Chociaż było ważne, aby pokazać, że piłka nożna może przetrwać w trudnych czasach, bez kibiców, to gra straciła coś ze swojego charakteru. Mamy nadzieję wykorzystać Superpuchar UEFA w Budapeszcie jako test, dzięki któremu kibice zaczną wracać na nasze mecze - skomentował decyzję komitetu Wykonawczego prezydent UEFA Aleksander Čeferin.

- Ściśle współpracujemy z Federacją Węgier i jej rządem, aby wdrożyć środki zapewniające zdrowie wszystkim obecnym i uczestniczącym w meczu. Nie będziemy ryzykować bezpieczeństwa ludzi - dodał.

24 wreśnia w Superpucharze Europy zmierzy się triumfator Ligi Mistrzów Bayern Monachium ze zwycięzcą Ligi Europy Sevillą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News