UEFA AKS Zły
ZŁY TV
Autor Piotr Bernaciak - 25 Września 2019

Polski klub wybrany najlepszym amatorskim zespołem w Europie! Wielkie wyróżnienie od UEFA

UEFA postanowiła wyróżnić jeden z polskich klubów. Został on wybrany najlepszym amatorskim zespołem na naszym kontynencie. To ogromny zaszczyt dla Polski, bowiem do tej pory nie mieliśmy do czynienia z podobnym wyróżnieniem.

UEFA postanowiła ogłosić wiele ważnych komunikatów na kongresie w Lublanie. W tym roku został on zorganizowany w ojczyźnie prezydenta federacji, Alexandra Ceferina. Dowiedzieliśmy się dzięki temu między innymi, gdzie zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów w kolejnych latach. Pojawiły się jednak różne inne ogłoszenia i wyróżnienia, które są ważne dla europejskiego futbolu.

Nieoczekiwanie wśród wyróżnionych znalazł się klub z Polski. UEFA postanowiła nagrodzić jeden z warszawskich zespołów. Wybór został podjęty w związku z dokładną analizą metod działania klubu. Przedstawiciele federacji uznali, że należy się za nie zdecydowana pochwała. Do tej pory żadna z naszych rodzimych drużyn nie mogła pochwalić się tego typu wyróżnieniem.

Trzynasta kontuzja w Realu Madryt! Wielki pech Królewskich, klątwa trwa dalejTrzynasta kontuzja w Realu Madryt! Wielki pech Królewskich, klątwa trwa dalejCzytaj dalej

UEFA ogłasza najlepszy amatorski klub w Europie

Okazuje się, że wybór federacji padł na warszawski AKS Zły, który występuje w klasie B, która jest ósmym poziomem rozgrywkowym w kraju. Z pewnością klub ten wyróżnia się na tle innych. Nie chodzi o jego nadzwyczajne wyniki, lecz o nietypowe reguły, według których funkcjonuje pierwsza drużyna oraz akademia. Warto wymienić je, bo każda z nich zasługuje na pochwałę.

AKS Zły dba o pierwszy zespół zarówno w rozgrywkach mężczyzn, jak i kobiecych. Damski odpowiednik występuje w polskiej IV lidze, jednak warto pamiętać, że ligi kobiece nie są jeszcze aż tak rozwinięte. Co ważne, klub nie boi się zatrudniać na poziomie amatorskim imigrantów z innych krajów. AKS Zły jest otwarty na inność i stawia przede wszystkim na wzajemny szacunek.

UEFA wyróżniła polski klub

Warto wiedzieć również, że wszystkie ważne decyzje dotyczące klubu są podejmowane w demokratyczny sposób. Głos należy nie tylko do zawodników i trenerów, ale również do kibiców, którzy regularnie zasiadają na trybunach w trakcie spotkań ligowych. Drużyna być może póki co nie odnosi wielkich sukcesów sportowych, ale wyróżnia się bardzo profesjonalnym poziomem prowadzenia klubu pomimo niskiej ligi.

Warto docenić wyróżnienie dla polskiego klubu, bo rzadko zdarza się, by nasze drużyny mogły cieszyć się z dostrzeżenia przez europejską federację. Zazwyczaj UEFA wysyła polskim klubom kary za zachowanie kibiców, jednak tym razem zdecydowała się pójść w zupełnie inną stronę.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News