UEFA
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 30 Marca 2020

Kiedy wrócą rozgrywki piłkarskie? UEFA podała ważną informację

UEFA wciąż zastanawia się nad tym, jak rozwiązać kwestię dokończenia sezonu piłkarskiego w Europie. Działacze federacji planuje wideokonferencję, na której spotka się 55 sekretarzy generalnych i ustali plan na najbliższe miesiące.

Działacze będą rozmawiać na temat szans kontynuowania rozgrywek w najbliższych miesiącach. Chodzi przede wszystkim o omówienie spraw związanych z europejskim futbolem - mecze towarzyskie, kontynuacja Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a także jakie są możliwości, by dokończyć rozgrywki ligowe. Tematem rozmów będą także kontrakty piłkarzy oraz nowy system transferów.

Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę
  2. Powstała mapa pokazująca stan załamania polskiej służby zdrowia na żywo

UEFA naradzi się w środę

Wideokonferencja zostanie zorganizowana w najbliższą środę. Przypomnijmy, że europejska federacja podjęła już decyzję o przełożeniu mistrzostw Europy na przyszły rok. Większość lig krajowych jest zawieszona, a mecze towarzyskie zostały odwołane. Według najnowszych ustaleń, także finały Ligi Mistrzów w Stambule i Europy w Gdańsku zostały przesunięte o miesiąc.

Zmiany zapewne dotkną także rozgrywki w przyszłym sezonie. Już teraz media piszą o tym, że konieczna będzie zmiana także kalendarza rozgrywek na sezon 2020/21. "The Times" napisał, że rozgrywki Ligi Mistrzów i Europy zostaną skrócone, a nowy projekt jest już w opracowaniu. Problemem będą m.in. terminy eliminacji do tych rozgrywek, które mogą zostać zajęte przez zaległe mecze przerwanego sezonu 2019/2020.

Wojciech Szczęsny zmieni klub? Chcą go dwaj europejscy giganciWojciech Szczęsny zmieni klub? Chcą go dwaj europejscy giganciCzytaj dalej

Koronawirus sparaliżował futbol i biznes

"Rozumiemy sytuację i dlatego próbujemy działać na tyle, na ile pozwala nam pandemia. Trudno cokolwiek przewiedzieć, ale pewne scenariusze musimy przyjąć. Także takie, że sezon 2020/21 w europejskich pucharach będzie krótszy, bo znacznie później się zacznie. Najważniejsze teraz jest dokończenie krajowych lig. To powinno mieć priorytet" - oświadczył szef UEFA Słoweniec Alexander Ceferin na łamach "La Repubblica".

Epidemia koronawirusa daje się we znaki ludziom niemal na całym świecie. Zarażonych jest już ponad 752 tys. osób, a ponad 36 tys. zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda w Stanach Zjednoczonych - prawie 146 tys. zarażonych i we Włoszech - ponad 101 tys. Właśnie w Italii zmarło najwięcej pacjentów - prawie 12 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie wnętrza samolotu przewożącego chorych na koronawirusa trafiły do sieci. Aż ciarki przechodzą
  2. Mężczyzna znęcał się nad rodziną podczas domowej kwarantanny. Został zatrzymany
  3. Ile zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  4. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  5. Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia
  6. Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie poinformował. Od jutra wdrożą nowe rygory sanitarne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News