UFC
Facebook Karolina Kowalkiewicz
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Maja 2020

Gwiazda polskiego sportu może już nigdy nie wystąpić. Grozi jej częściowa niepełnosprawność

UFC to najbardziej prestiżowa federacja mieszanych sztuk walki na świecie. Na krótko przed wybuchem pandemii, swoją walkę w ramach organizacji stoczyła Karolina Kowalkiewicz. Polka niestety schodziła z oktagonu pokonana. Bardziej martwił nas jednak stan jej zdrowia, gdyż doznała fatalnie wyglądającej kontuzji. Uraz do dzisiaj utrudnia jej życie. Nie wiadomo, czy zawodniczka odzyska pełną sprawność.

UFC wróciła do organizowania walk po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa. Nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek w zawodach tej prestiżowej organizacji weźmie udział Karolina Kowalkiewicz, która do dzisiaj odczuwa skutki ostatniej swojej walki. Istnieją obawy o powrót zawodniczki do pełnej sprawności.

Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego synaTragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego synaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać


UFC to federacja marzeń dla zawodników MMA. Karolina Kowalkiewicz liczy na powrót

Polska zawodniczka MMA swoją ostatnią walkę stoczyła 22 lutego w Nowej Zelandii. Na gali UFC rywalką Kowalkiewicz była Chinka Xiaonan Yan. Pojedynek pechowo ułożył się dla naszej zawodniczki, która już w pierwszej minucie starcia doznała pęknięcia oczodołu. Mimo poważnej kontuzji zdołała walczyć dalej i ostatecznie dotrwała do ostatniego gongu. Pojedynek jednak przegrała.

Znacznie bardziej istotną kwestią jest jednak stan zdrowia Kowalkiewicz. Polka, mimo że od walki minęło już kilkanaście tygodni, wciąż odczuwa skutki przebytego urazu. Istnieje ryzyko, że już nigdy nie odzyska pełnej sprawności w kontuzjowanym oku, co będzie oznaczać dla niej również koniec kariery.

Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofiliJarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofiliCzytaj dalej


Ciężka kontuzja zawodniczki stawia pod znakiem zapytania jej dalszą karierę

- Problem pojawia się, gdy chce spojrzeć maksymalnie do góry albo w dół. Wtedy widzę podwójnie. Ale cały czas rehabilituję to oko, żeby normalne widzenie wróciło. Istnieje ryzyko, że nie wróci. W takich wypadkach zalecana jest kolejna operacja gałki ocznej. Mam jednak nadzieję, że czas wyleczy rany i drugi zabieg nie będzie potrzebny - powiedziała Kowalkiewicz w rozmowie z WP SportoweFakty.

Nasza wojownicza zawodniczka nie traci jednak nadziei na powrót do klatki i stara się już nawet trenować. Otrzymała zgodę od lekarzy na powrót do aktywności fizycznej. Wciąż jednak nie ma pewności, czy kiedykolwiek jeszcze będzie w stanie trenować bądź walczyć tak jak dawniej.

- Do tej pory nie mam pewności. Najgorsza jest właśnie ta niepewność, czy jeszcze kiedyś będę mogła zawalczyć. Chciałabym stoczyć co najmniej dwa pojedynki. To moje wielkie marzenie. Jeżeli jednak lekarze będą mi kategorycznie odradzali powrót, to chyba ich posłucham. MMA to najwspanialsza rzecz, jaka mi się przytrafiła w życiu, ale wszystko kiedyś się kończy i chciałabym mieć coś poza MMA. Chociaż mam nadzieję, że jeszcze nie teraz - zdradziła 34-latka.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Patogwiazda Fame MMA przeszła nieprawdopodobną metamorfozę. Nie przypomina dawnej siebie (FOTO)
  4. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili
  5. Polskie media potwierdzają wspaniałe informacje. Rodzina Lewandowskiego powiększy się lada dzień, gratulujemy
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News