Var Ceferin
Premier League
Autor Piotr Bernaciak - 4 Grudnia 2019

Będą zmiany w systemie VAR? Prezydent UEFA głośno krytykuje system

VAR jest przedmiotem sporu między kibicami a władzami piłkarskimi. Nie wszyscy są fanami tego nowego rozwiązania technologicznego. Jak się okazuje, nawet sam prezydent UEFA ma pewne zastrzeżenia.

VAR nadal budzi ogromne kontrowersje w świecie futbolu. Wprowadzono go już we wszystkich poważniejszych rozgrywkach, jednak nie oznacza to, że system jest całkowicie nieomylny. Wciąż zdarzają się różne sytuacje, w związku z którymi kibice są wściekli. Temat nadal bywa głośno poruszany w mediach, dlatego głos zabrać postanowił również prezydent UEFA.

Aleksander Ceferin publicznie przyznał, że system VAR nie zawsze jest w pełni sprawiedliwy i powinien zostać jeszcze dopracowany, by nikt nie mógł narzekać na mechanizmy jego działania. Z pewnością zajęłoby to nieco czasu, jednak futbol mógłby zostać w ten sposób dodatkowo udoskonalony, co z pewnością miałoby pozytywny wpływ na przebieg spotkań na każdym poziomie.

Zmiany w zasadach eliminacji mundialu 2022. Polacy będą mieli trudniejZmiany w zasadach eliminacji mundialu 2022. Polacy będą mieli trudniejCzytaj dalej

VAR bywa przedmiotem sporów

- Niektórzy sędziowie w Anglii nawet nie używają systemu VAR, natomiast we Włoszech sprawdzają pewne sytuacje co pół godziny. To bałagan. A piłkarze? Oni nie świętują. Teraz najpierw czekają na VAR - powiedział w jednym z wywiadów Aleksander Ceferin, prezydent UEFA, zwracając uwagę na wielki problem, jaki wprowadził system.

Rzeczywiście, jego działanie nie zawsze jest w pełni uzasadnione, dlatego szef federacji europejskiej dał wszystkim do zrozumienia, że powinny nastąpić pewne zmiany, by system był skonstruowany i przemyślany idealnie. Póki co jesteśmy jeszcze daleko od idealnych możliwości prowadzenia spotkań, dlatego możemy spodziewać się prac nad VAR w najbliższych miesiącach.

VAR powinien zostać ulepszony

Nie wiadomo, kiedy miałyby zostać wprowadzone zmiany, o których opowiada Aleksander Ceferin, jednak z pewnością przewidywać, ze doczekamy się jeszcze pewnych udoskonaleń VAR. Domaga się tego nie tylko słoweński prezydent federacji, ale również wielu kibiców, trenerów i piłkarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drogba wyjątkowo szczęśliwy po spotkaniu Roberta Lewandowskiego. "Daj się nacieszyć!"
  2. Koniec problemów Arkadiusza Milika. Wiemy, kiedy napastnik wróci do gry
  3. Trener mistrzów Polski wściekły na kibiców po meczu. "Pluli, wyzywali nas"
  4. Media: Zlatan Ibrahimović wybrał kolejny klub. Transfer o krok
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News