Vital Heynen polska liga władze
YouTube - Polsat Sport
Autor Piotr Bernaciak - 18 Lutego 2020

Vital Heynen wściekły na władze polskiej ligi. Padły mocne słowa

Vital Heynen jest znany z tego, że nigdy nie ukrywa swoich emocji w ważnych sprawach. Trener stara się zawsze żywiołowo reagować na różne problemy. W tym przypadku nie jest inaczej, bowiem usłyszeliśmy mocne słowa ze strony Belga.

Vital Heynen cieszy się w naszym kraju olbrzymim szacunkiem z uwagi na zasługi dokonane wraz z reprezentacją. Belg okazał się świetnym kandydatem do przejęcia drużyny po Stephanie Antidze i choć w teorii jest przeciwieństwem Francuza, jeśli chodzi o zachowanie na ławce trenerskiej, to mimo wszystko postawienie na niego było świetnym wyborem władz związku.

Muszą się one jednak liczyć z tym, że nasz trener nie ma zamiaru gryźć się w język w trudnych momentach i zawsze zajmuje stanowisko, gdy uzna to za konieczne. Tym razem postanowił wypowiedzieć się na temat stanu przygotowań polskiej reprezentacji do nadchodzących wielkimi krokami igrzysk olimpijskich.

Nagły zwrot ws. przyszłości Łukasza Piszczka. Nagły zwrot ws. przyszłości Łukasza Piszczka. "Decyzja jeszcze nie zapadła"Czytaj dalej

Vital Heynen nie boi się zabierać głosu

Vital Heynen przede wszystkim stara się o to, by jego zawodnicy mieli jak najwięcej komfortu podczas przygotowań do wielkich imprez sportowych. Trener doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie da się dobrze przejść przez okres przygotowawczy, jeżeli trwa on zbyt krótko. Z tego powodu zdecydował się on na apel do władz PlusLigi, jednak póki co nic nie uległo zmianie.

- To nie jest korzystne dla siatkarzy ani dla całej reprezentacji. Zostaję przy swoim. Mój pierwszy kontakt z Zagumnym w tej sprawie odbył się 10 grudnia. Liczyłem, że dzięki temu ukradnę dla chłopaków trochę więcej bezcennego czasu, między sezonem ligowym i kadrowym. Wciąż wierzę, że ta sytuacja znajdzie pozytywne rozwiązanie - mówi Heynen w rozmowie z Onetem.

Robert Lewandowski może napisać historię. Eksperci nie mają wątpliwościRobert Lewandowski może napisać historię. Eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Vital Heynen domaga się skrócenia sezonu

Nasz selekcjoner chciałby, aby sezon został skrócony choć o kilka tygodni, by dało się spędzić nieco więcej czasu z zawodnikami z polskiej ligi, jednak póki co wydaje się, że jest to niemożliwe. Wielokrotnie domagał się on zmian, zabierając głos publicznie, jednak władze PlusLigi nie były uległe w tej sprawie. Niewykluczone, że ostateczne decyzje zapadną później.

- Jak dotąd nie dotarł do mnie żaden pomysł rozwiązania tego problemu. Liczę, że jest opracowywany. W Polsce robią błąd, myśląc, że ugranie medalu na tak trudnym turnieju jak igrzyska olimpijskie będzie czymś banalnym. Nie zgadzam się z tym - dodaje Heynen.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szedł polem i odkrył niewiarygodny, niezwykle cenny skarb. Jednen z największych w Polsce, jak w filmach
  2. Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala po napój wysokoprocentowy. Policja pilnie poszukuje klientów sklepu
  3. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"
  4. Piłkarskie jaja. Takiego pudła jeszcze nie widzieliśmy, kibice mu tego nie wybaczą (WIDEO)
  5. Asystent Dyrektora Pucharu Świata dostaje groźby od fanów. Wszystko przez skok Kamila Stocha
  6. RMF: Wyjście z domu tylko w pojedynkę, nowe limity sklepach. Rząd wzmocni dzisiaj ograniczenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News