Manchester United chciał kupić Lewandowskiego
YouTube - WP
Autor Piotr Bernaciak - 8 Sierpnia 2019

W ostatnich godzinach okienka Manchester United miał złożyć gigantyczną ofertę za Lewandowskiego

Manchester United z pewnością od dawna zdawał sobie sprawę, że nie będzie mógł dalej korzystać z usług Romelu Lukaku. Wobec tego Anglicy chcieli złożyć ofertę za Lewandowskiego. Kwota miała być ogromna.

Manchester United zrobił tego lata jeden wielki transfer, sprowadzając Harry'ego Maguire'a kilka dni temu z Leicester City za 80 milionów funtów. Obrońca stał się tym samym najldroższym obrońcą w historii i znaczącym wzmocnieniem defensywy Czerwonych Diabłów. Okazuje się jednak, że jeszcze dziś było bardzo blisko kolejnego głośnego transferu do Czerwonych Diabłów.

Dziś dowiedzieliśmy się o przenosinach Romelu Lukaku do Interu Mediolan, w związku z czym United pozostaje bez napastnika światowej klasy. W związku z tym pojawiły się spekulacje o transferze Roberta Lewandowskiego. Brytyjskie media informują, że w ostatnich godzinach pojawiła się oferta ze strony Anglików, na mocy której niemiecki klub mógłby zarobić ogromną sumę.

Oficjalnie: United traci napastnika. Wielki transfer do Serie A stał się faktemOficjalnie: United traci napastnika. Wielki transfer do Serie A stał się faktemCzytaj dalej

Wiadomość została podana przez brytyjski Daily Star. W artykule nie pada dokładna kwota, ale wspomniana jest "ogromna suma", jaką miałby otrzymać Bayern w przypadku zgody na sprzedaż kapitana reprezentacji Polski. Brytyjski dziennik jest przekonany co do słuszności swojej informacji, choć kibice twierdzą, że nie ma ona zbyt wiele wspólnego z prawdą.

Manchester rzeczywiście od dawna chciałby sprowadzić do siebie Lewandowskiego, lecz na ten moment niewiele wskazuje na to, że osiągnie swój cel. Jak słusznie wskazują sympatycy klubu z Bawarii, tak wielkich transferów nie przeprowadza się w ostatnich godzinach okna transferowego, lecz przygotowuje się je przez dłuższy czas. Niewiele wskazuje na to, by przykład Roberta Lewandowskiego był wyjątkiem.

Niewykluczone, że doczekamy się przenosin Lewandowskiego, lecz szanse na to, że stanie się to tego lata, są niemal zerowe.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News