Waldemar Fornalik na konferencji prasowej
Autor Piotr Bernaciak - 11 Lipca 2019

Waldemar Fornalik: Dziczek wyjaśnił sytuację

Waldemar Fornalik skomentował na konferencji prasowej spotkanie Piasta z BATE Borysów w eliminacjach Ligi Mistrzów. Trener odniósł się do wielu sytuacji meczowych. Nie zabrakło komentarza na temat zachowania Patryka Dziczka.

Piast Gliwice zremisował w spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzów z BATE Borysów 1:1. Oto co na konferencji pomeczowej miał do powiedzenia trener gliwiczan Waldemar Fornalik:

- Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. W wielu fazach tego meczu prowadziliśmy i kontrolowaliśmy grę. Można powiedzieć, że mamy za sobą pierwszą połowę, bo to dwumecz. Wynik remisowy nie jest złym wynikiem. Wynik ten stawia nas w dobrej sytuacji. Oczywiście, rezultat mógłby być lepszy, bo mieliśmy kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Cóż, zremisowaliśmy, zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie i mogę być zadowolony z postawy swojej drużyny - stwierdził Fornalik.

Spore wzmocnienie mistrza Polski. Bartosz Rymaniak piłkarzem PiastaSpore wzmocnienie mistrza Polski. Bartosz Rymaniak piłkarzem PiastaCzytaj dalej

- Spodziewaliśmy się tego. Analizowaliśmy grę BATE i wiedzieliśmy, że są drużyną, która dużo walczy. Dobrze wywiązał się ze swoich zadań sędzia i panował nad meczem. Oczywiście kibice mogli być niezadowoleni, bo częściej faulowali piłkarze Borysowa i fani gospodarzy czuli złość na arbitra - dodał szkoleniowiec, oceniając ostrę grę rywala.

Fornalik odpowiedział również na pytanie dotyczące zachowania Patryka Dziczka, który po zejściu z murawy nie podał szkoleniowcowi ręki.

- Rozmawialiśmy już na ten temat. Patryk przyszedł i wyjaśnił sytuację. Był bardzo zły na siebie. Ten mecz mu nie wyszedł i to była autentycznie złość na samego siebie. Takie słowa padły z jego ust. To wszystko rozumiemy. Ostatnio miał dużą dawkę emocji: Zdobycie mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy do lat 21, teraz eliminacje do Ligi Mistrzów. To się nawarstwiło. Cóż, takie sytuacje się zdarzają. Najważniejsze, że wszystko wyjaśnione - powiedział trener, wyjaśniając wszelkie wątpliwości.

Rewanżowy mecz z BATE już w następny wtorek w Gliwicach. W pierwszym spotkaniu padł wynik 1:1, co oznacza, że gliwiczanie nie są bez szans w rewanżu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News