Warszawa klub upadek
Polonia Warszawa
Autor Piotr Bernaciak - 22 Listopada 2019

Legendarny polski klub na skraju upadku. Złożono wniosek o upadłość, sytuacja jest krytyczna

Warszawa przez wiele lat słynęła z rywalizacji klubów piłkarskich. Teraz jednak sytuacja drastycznie się zmieniła. Legendarny klub jest na skraju upadku. Sytuacja jest krytyczna i nie wiadomo, czy uda się go uratować.

Warszawa od wielu lat mogła cieszyć się rywalizacją sportową na najwyższym poziomie. W stolicy Polski funkcjonowało wiele klubów, jednak część z nich nie cieszy się obecnie tak wielkim wsparciem fanów. Teraz jedna ze znanych i uznanych historycznie drużyn zmaga się z ogromnym kryzysem, w związku z którym prawdopodobnie już niebawem może dojść do ogromnych zmian w jej funkcjonowaniu.

Wcześniej wiadomo było, że Polonia Warszawa zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Klub ze stolicy wspierany przez tysiące fanów od czasu spadku z Ekstraklasy regularnie ma różne problemy, jednak tak źle jak teraz nie było jeszcze nigdy. Dziś dotarła do nas nawet informacja, że pojawił się oficjalny wniosek o upadłość ze strony wierzyciela. Może to oznaczać definitywny koniec funkcjonowania drużyny.

Poznaliśmy kolejnego uczestnika Fame MMA. Zanosi się na wielki powrót do oktagonuPoznaliśmy kolejnego uczestnika Fame MMA. Zanosi się na wielki powrót do oktagonuCzytaj dalej

Warszawa przez lata cieszyła się rywalizacją klubów

Polonia Warszawa ma ogromne kłopoty, które mogą doprowadzić do zakonczenia jej funkcjonowania. Od drużyny odwracają się kibice, którzy nie przychodzą na mecze ligowe. Sam zespół gra słabo i zajmuje 16. miejsce w tabeli III ligi. Trudno spodziewać się, by na czwarty poziom rozgrywkowy przychodziły tysiące fanów, jednak na spotkaniach pojawia się coraz mniej osób.

Z tego powodu wpływy klubu są niższe, a drużyna gra coraz słabiej. Sytuacja robi się coraz trudniejsza, co zmotywowało wierzyciela do złożenia oficjalnego wniosku o upadłość. Od dawna wydawało się to prawdopodobne, jednak dopiero teraz potwierdzono najgorsze. Klub być może nie przystąpi nawet do rundy wiosennej, co oznaczaloby automatyczny spadek o kilka lig w dół.

Polonia Warszawa na skraju upadku

- W sytuacji, w której nie widać żadnych pozytywnych zmian w postępowaniu spółki, ani żadnych pozytywnych wydarzeń, zdajemy sobie sprawę, że stan jest krytyczny - czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia "Kibice Razem" wspierającego Polonię. - Zarząd spółki od środowisk polonijnych oczekuje planu naprawczego, sam jednak nie robi nic. To straszna sytuacja, bo wiedzą, jak bardzo kibicom zależy na klubie i jak bardzo mogą nas szantażować i straszyć rozwaleniem piłkarskiej Polonii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zwrot akcji w sprawie Roberta Kubicy. Polak znalazł nową ekipę, zostanie w Formule 1
  2. Cristiano Ronaldo potajemnie wziął ślub? Media odsłaniają kulisy ceremonii
  3. Nie żyją najbardziej utalentowani alpiniści na świecie. Nie mieli najmniejszych szans po pechowym wypadku
  4. Poznaliśmy kolejnego uczestnika Fame MMA. Zanosi się na wielki powrót do oktagonu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News