Warszawa Olimpia Warszawa
facebook.com/wrksolimpia
Autor Łukasz Kowalski - 28 Maja 2020

Wielkie problemy warszawskiego klubu. Brak pieniędzy i widmo upadku są nieuniknione. Kibice apelują o pomoc

Warszawa może stracić kolejny zasłużony dla Stolicy klub. Widmo upadku pojawiło się w Olimpii Warszawa, której kibice uruchomili zbiórkę na ratowanie zespołu. Na obiektach sportowych należących do klubu ma powstać bazar. To już kolejny warszawski klub, który może upaść.

Warszawa jest pełna amatorskich klubów piłkarskich, które grają w niższych klasach rozgrywkowych. Niestety kolejny stołeczny klub stoi przed widmem upadku. Wielu kibiców pamięta go jeszcze z gry na trzecim poziomie rozgrywkowym, gdzie tylko jeden mecz zadecydował o tym, że Olimpia Warszawa nie znalazła się na zapleczu dzisiejszej Ekstraklasy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Jeszcze nie dawno czarował fanów swoją grą, niestety, nie żyje. Młody piłkarz został znaleziony martwy w domuJeszcze nie dawno czarował fanów swoją grą, niestety, nie żyje. Młody piłkarz został znaleziony martwy w domuCzytaj dalej

Warszawa może stracić kolejny zasłuzony klub piłkarski

Olimpia Warszawa to jeden z najbardziej zasłużonych warszawskich klubów piłkarskich. Powstał w 1952 roku i od założenia miał wsparcie zakładów im. Waryńskiego produkujących m.in. koparki gąsienicowe. W sezonie 1996/1997 Olimpia odniosła swój największy sukces w historii klubu. W III lidze zespół uplasował się na drugim miejscu i tylko przegrana 1:2 z Warmią Olsztyn nie pozwoliła klubowi awansować na zaplecze dzisiejszej Ekstraklasy.

Dziś nad klubem zebrało się widmo upadku. "Duma Woli" zorganizowała internetową zbiórkę, która ma pomóc w ratowaniu warszawskiego zespołu seniorów i sztabu trenerskiego. Fani klubu wystosowali oficjalne oświadczenie do kibiców piłki nożnej.

- Smutek, gniew, żal, rozgoryczenie, a przede wszystkim bezradność, to emocje, które towarzyszą miłośnikom nie tylko warszawskiej piłki nożnej, ale również varsavianistom, historykom oraz zwykłym mieszkańcom stołecznego miasta. Miasta przeszło dwumilionowego, stolicy dużego państwa w centrum Europy, kraju, w którym nie tak dawno odbywała się największa piłkarska impreza starego kontynentu. To właśnie w tym mieście – na naszych oczach, umiera kolejny klub sportowy, klub, który w swojej przeszło 68-letniej tradycji wychował wiele pokoleń piłkarzy, klub dzięki, któremu tysiące ludzi, chociaż na chwilę mogło uciec od problemów dnia codziennego - możemy przeczytać w piśmie.

Stoch i koledzy zostali odcięci od świata. Lekarz kadry wyjawił tajemnicę ich treningów, wstrząsające doniesieniaStoch i koledzy zostali odcięci od świata. Lekarz kadry wyjawił tajemnicę ich treningów, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Na obiektach klubowych powstanie całotygodniowy bazar

Zespół Olimpii w większości utrzymuje się z organizowanych na obiektach klubowych bazarach. Do tej pory był on organizowany raz w tygodniu. Niedawno podjęto decyzję, że bazar będzie czynny przez cały tydzień.
- Tutaj gdzie od lat kształciła się w duchu sportu młodzież z całej Warszawy powstanie całotygodniowy bazarek oraz blokowiska. Tu już nie będzie w sobotnie poranki słychać gwizdków sędziowskich, nie będzie śmiechu dzieci i odgłosów kopanej piłki - czytamy w komunikacie.

"Olimpijczycy" podkreślają, że Olimpia jest kolejnym warszawskim klubem, który jest na skraju upadku. - Olimpia Warszawa, to kolejny zespół zasilający szeregi dogorywających warszawskich klubów. W tym mało zaszczytnym gronie znajdują się już Gwardia, Skra, Orzeł, Sarmata na skraju przepaści stoi również Okęcie i Marymont. Los kolejnych drużyn tułających się po najniższych szczeblach rozgrywkowych również stoi pod wielkim znakiem zapytania - podkreślono.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News