Wiadomości Policja
Pixabay/41330
Autor Łukasz Kowalski - 1 Stycznia 2021

Ogromna tragedia w szatni polskiego klubu. Znaleziono ciała trzech mężczyzn, policja podaje szczegóły

Wiadomości z małej wsi Nowa Biała, jakie obiegły polskie media w Polsce, wstrząsnęły kibicami piłki nożnej. W noworoczny poranek w szatni lokalnego klubu KS Łęgi Nowa Biała znaleziono ciała trzech młodych mężczyzn. Policja i śledczy teraz ustalają, co było przyczyną śmierci 18-latka i dwóch 19-latków.

  • Wiadomości z małej wsi Nowa Biała wstrząsnęły Polską w noworoczny poranek
  • W szatni klubu KS Łęgi Nowa Biała znaleziono ciała trzech młodych mężczyzn
  • Policja ustala przyczyny śmierci 18-latka i dwóch 19-latków

Wiadomości, które w noworoczny poranek dotarły z małej wsi Nowa Biała niedaleko Nowego Targu, wstrząsnęły całą Polską. W szatni lokalnego klubu KS Łęgi Nowa Biała znaleziono ciała trzech młodych mężczyzn.

Do tragedii doszło w noc sylwestrową. W piątek ok. godziny 10 służby zostały poinformowane, o trzech nieprzytomnych mężczyznach znalezionych w szatni KS Łęgi Nowa Biała.

Wiadomości z Nowej Białej wstrząsnęły Polską

Nieprzytomnych mężczyzn znalazł ojciec jednego z nich, zaniepokojony faktem, że jego dziecko nie wróciło jeszcze z do domu. Na miejscu od razu stawiły się karetki pogotowia, policja i straż pożarna.

Służby od razu przystąpiły do reanimacji nieprzytomnych 18-latka i dwóch 19-latków, jednak nie udało się im uratować życia. WP Sportowe Fakty informuje, że żaden z mężczyzn nie był zawodnikiem KS Łęgi Nowa Biała.

Kamil Stoch osiągnął dziś coś wielkiego. Prawie nikt nie zwrócił uwagi, dogonił samego Adama MałyszaKamil Stoch osiągnął dziś coś wielkiego. Prawie nikt nie zwrócił uwagi, dogonił samego Adama MałyszaCzytaj dalej

- Pomimo podjętej reanimacji, niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych tych mężczyzn - przekazała asp. szt. Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Jak podaje serwis, śledczy wstępnie ustalili, że prawdopodobną przyczyną śmierci młodych mężczyzn było zatrucie spalinami z agregatu prądotwórczego, który był obecny w klubowej szatni.

- Będziemy ustalać, czy mogło dojść do zatrucia spalinami z tego agregatu. To są wstępne informacje, a dokładne przyczyny śmierci i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie - przekazała Szczerba w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

W szatni klubu KS Łęgi Nowa Biała znaleziono ciała trzech mężczyzn

Serwis podaje, że z nieoficjalnych doniesień wynika, że młodzi mężczyźni w klubowej szatni świętowali nadejście nowego roku. Agregat prądotwórczy był wykorzystywany, ponieważ w budynku nie ma ogrzewania.

- W chwili obecnej na miejscu są prowadzone czynności pod nadzorem prokuratora, oględziny. Są zbierane dowody, dzięki którym będzie można ustalić dokładne okoliczności tragedii. Będzie na pewno powołany biegły, wykonana zostanie sekcja zwłok, która wyjaśni, jaka była przyczyna śmierci tych mężczyzn - powiedziała Szczerba.

KS Łęgi Nowa Biała występują na poziomie B klasy w grupie podhalańskiej. Po ośmiu meczach sezonu 2020/2021 ma na koncie 3 punkty i zamyka tabelę. Klub z Nowej Białej ma na koncie siedem kolejnych porażek z rzędu.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News