Wiadomości nie żyją pływacy
biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 1 Czerwca 2020

Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata

Wiadomości z Włoch zszokowały i zasmuciły kibiców pływania na całym świecie. Dwóch zawodników zginęło w katastrofie lotniczej kilkadziesiąt kilometrów od Rzymu. Maszyna pilotowana przez jednego z niech, 30 sekund po starcie runęła na ziemię. Zawodnicy zginęli na miejscu. Trwa badanie przyczyn tragedii.

Wiadomości, które napłynęły z Włoch, zasmuciły wszystkich kibiców sportu na całym świecie. W wypadku lotniczym zginęło dwóch włoskich pływaków: 23-letni Gioele Rossetti, który pilotował samolot, oraz rok młodszy Fabio Lombini. Do katastrofy doszło w Nettuno pod Rzymem kilkadziesiąt sekund po starcie maszyny z płyty lotniska.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Miał na swoim koncie wspaniały rekord świata
  2. Spowodował groźny wypadek, rozbijając drogie Lamborghini. Piłkarzowi reprezentacji Polski grozi nawet kara więzienia
Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości z Wloch wstrząsnęły kibicami pływania

Zawodnicy znajdowali się na pokładzie ultralekkiego samolotu P92S należącego do ojca Rossettiego. 30 sekund po starcie maszyna runęła na ziemię w pobliżu szkoły lotniczej Crazy Fly w Nettuno. Teraz trwa dochodzenie Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Lotu (ANSV), która na chwilę obecną przyjmuje, że przyczyną katastrofy była usterka techniczna.

Lombini był dobrze zapowiadającym się pływakiem. W 2017 roku podczas mistrzostw Europy w Kopenhadze dostał się do finału zawodów, a podczas zimowych mistrzostwa Włoch tego samego roku wywalczył srebrny medal. Był uczestnikiem Uniwersjady w Tajpej.

Najnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitalaNajnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitalaCzytaj dalej

Rossetti był pasjonatem lotnictwa

Takich sukcesów w basenie nie odnosił Rossetti, który w wolnych chwilach oddawał się innej pasji - lotnictwu. Uwielbiał latać, posiadał licencję pilota i do tego miał w tym duże doświadczenie, co widać na zdjęciach i filmikach zamieszczanych w mediach społecznościowych. Kilka chwil przed katastrofą, jeszcze przed startem maszyny umieścił na Instagramie zdjęcia z kokpitu.

Kondolencje rodzinie, w imieniu całego środowiska przekazał prezydent włoskiej ferderacji pływackiej Paolo Barelli. - Federacja, zszokowana i zdziwiona, składa najgłębsze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i organizacjom, których byli członkami - przekazał w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  2. Rząd chce wprowadzić nowy mandat. Kary będą ogromne, liczone w tysiącach
  3. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości
  4. Polski skoczek zmienił się nie do poznania. Kibice są zachwyceni jego metamorfozą (FOTO)
  5. Krzysztof Jackowski pojawił się u znanego sportowca. Nagrali wideo, które tajemniczo zniknęło. Wiemy dlaczego
  6. Pojawiły się kolejne zalecenia rządu. W niektórych miejscach limity osób pozostają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News