Wiadomości wypadek bielsko-biała
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej
Autor Łukasz Kowalski - 2 Czerwca 2020

Dramatyczne szczegóły wypadku reprezentantki Polski. Reanimacja na ulicy i helikopter w akcji

Wiadomości o wypadku reprezentantki Polski w okolicach Bielska-Białej zszokowała kibiców w całej Polsce. W kolarkę wjechał samochód i teraz walczy o życie. Lokalne media przekazały szczegółowe informacje na temat akcji ratunkowej zawodniczki. Musiała być reanimowana i przetransportowana helikopterem do szpitala.

Wiadomości, które dotarły z Bielska-Białej zszokowały kibiców w Polsce. 57-letnia kobieta potrąciła dwie rowerzystki, które w stanie ciężkim trafiły do szpitali. Jak się okazało jedna z nich reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz. Media obiegła informacja o dramatycznym przebiegu wypadku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę
Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieTragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieCzytaj dalej

Wiadomości o wypadku poruszyły kibiców w Polsce

W poniedziałek po godzinie 16 w Wilkowicach nie daleko Bielska-Białej doszło do wypadku z udziałem rowerzystek. 57-letnia kobieta nagle zmieniła pas ruchu i jadąc częściowo po chodniku, zderzyła się z dwoma rowerzystkami. Na miejscu od razu znalazły się służby ratunkowe.

Jak relacjonuje portal bielsko.biala.pl, po dotarciu służb na miejsce zdarzenia okazało się, że kobiety w wieku 25 i 30 lat są nieprzytomne. Ratownicy medyczni i strażacy niezwłocznie rozpoczęli reanimację. Kobiety zostały przetransportowane do szpitali w Bielsku-Białej i w Sosnowcu. Jedna z poszkodowanych została przetransportowana ambulansem, druga śmigłowcem LPR.

Jak się okazało, jedną z poszkodowanych jest reprezentantka Polski w kolarstwie Górskim Rita Malinkiewicz. W stanie ciężkim trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, gdzie przeszła już operację i znajduje się pod opieką specjalistów.

- Pacjentka trafiła na SOR w stanie bardzo ciężkim, zagrażającym życiu i zdrowiu. Zostały przeprowadzone niezbędne czynności ratownicze, trafiła na OIOM, przebywa tam w stanie ciężkim. Zajmują się nią specjaliści ortopedii, neurochirurgii oraz anestezjolodzy - powiedział dziennikarzom TVN24 rzecznik szpitala Tomasz Świerkot.

Nie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaNie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaCzytaj dalej

Policja szuka świadków zdarzenia

Druga z poszkodowanych kolarek trafiła do szpitala w Bielsku. Jak podaje TVN24, jest to prawdopodobnie żona wielokrotnego mistrza polski i olimpijczyka, kolarza Marka Konwy. Z informacji, do których dotarli dziennikarze TVN24 wynika, że stan pacjentki jest ciężki.

Policja na razie nie ustaliła przyczyn wypadku oraz szuka świadków zdarzenia. – Na ten moment nieznane są przyczyny zdarzenia, trwa ustalanie, kto zawinił – powiedział Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej. Policja prosi o kontakt w tej sprawie wszystkich, którzy mają informacje na temat wypadku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdradzili, kiedy zniosą kolejny zakaz. Słowa szefa MSZ zaskakują
  2. Znany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-lat
  3. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku
  4. Polscy kibice zatrzymani przez policję. Czekają ich bardzo surowe kary, popełnili poważne przestępstwa
  5. Robert Lewandowski jest o krok od historycznego osiągnięcia. Brakuje mu bardzo niewiele, by zostać legendą
  6. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News