wiadomości
Biblioteka Canva
Autor Mateusz Wysokiński - 2 Września 2020

Nie żyje trener reprezentacji. Wielka żałoba w kraju sąsiadów Polski, lekarze toczyli walkę o życie do samego końca

Wiadomości płynące z Czech są wyjątkowo smutne. Tamtejsze media podały informację o śmierci jednej z najbardziej zasłużonych postaci czeskiego sportu. Selekcjoner hokejowej reprezentacji kraju, którą miał jeszcze w tym roku prowadzić na mistrzostwach świata zmarł po miesięcznej walce w praskim szpitalu. Powody śmierci utytułowanego szkoleniowca są wyjątkowo zagadkowe, a nasi sąsiedzi pogrążyli się w żałobie.

Wiadomości w sprawie śmierci wybitnych postaci sportu zawsze są wyjątkowo smutne i zmuszają kibiców do refleksji na temat życia i dokonań ulubieńców, którzy niestety przedwcześnie odeszli. Niestety, swoje życie po walce w szpitalu zakończył selekcjoner reprezentacji Czech. Wiadomości o jego śmierci odbiły się szerokim echem wśród fanów na całym świecie, a nasi sąsiedzi pogrążyli się w żałobie. Legenda czeskiego sportu miała 61 lat.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę
Z ostatniej chwili: Neymar ma koronawirusa. Jeszcze nie tak dawno grał przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, pilne informacjeZ ostatniej chwili: Neymar ma koronawirusa. Jeszcze nie tak dawno grał przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, pilne informacjeCzytaj dalej

Wiadomości. Nie żyje trener reprezentacji, walczył o życie przez miesiąc

Szkoleniowcem, którego niestety pożegnano jest trener czeskiej reprezentacji narodowej w hokeju na lodzie - Milos Riha. 61-letni trener, który miał w swoim CV prowadzenie m.in. Slovana Bratysława i Spartaka Moskwa miał jeszcze w tym roku prowadzić Czechów na mistrzostwach świata elity w Szwajcarii. Z racji pandemii koronawirusa, imprezę sportową odwołano, a stan szkoleniowca zaczął się pogarszać. Krytyczny moment nastał w sierpniu, kiedy to Czech trafił do szpitala, gdzie podjęto walkę o jego życie, którą niestety przegrał.

- Ostatni miesiąc był wielkim bojem. Dziękuję całej rodzinie i wszystkim bliskim, którzy byli przy nas i starali się ze wszystkich sił. Tacie też chciałbym podziękować, od serca, za wszystko, co zrobił dla innych - powiedział syn szkoleniowca, cytowany przez czeskie media.

Zmasowany atak na Adama Małysza. Polacy zarzucają mu hipokryzję i kłamstwoZmasowany atak na Adama Małysza. Polacy zarzucają mu hipokryzję i kłamstwoCzytaj dalej

Wiadomości o śmierci trenera reprezentacji pogrążyły Czechy w żałobie

Nie da się ukryć, że dla Czechów, dla których to hokej jest sportem narodowym, śmierć selekcjonera kadry narodowej była prawdziwie przykrą niespodzianką. Wiadomości o obejściu szkoleniowca obiegły wszystkie krajowe media, a już teraz w głowach kibiców pojawia się pytanie o następcę zmarłego na tak ważnym stanowisku.

- Wiedzieliśmy o jego pobycie w szpitalu, ale informacja o śmierci nas zaskoczyła i zasmuciła. Czeski hokej traci niezwykle wyrazistą postać, niegdyś znakomitego gracza, a później trenera, który odnosił sukcesy w kraju, jak i za granicą. Cześć jego pamięci - powiedział prezydent czeskiej federacji hokejowej Tomas Kral.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary
  2. Polacy wezmą udział w kolonizacji Księżyca. Europejska Agencja Kosmiczna jest zachwycona
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News