Wiadomości
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Kwietnia 2020

Nie żyje multimedalista paraolimpiady. Zmarł w młodym wieku, kibice pogrążeni w żałobie

Wiadomości docierające ze świata sportu są bardzo smutne. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej sportowców, którzy odchodzą, w dużej mierze przez epidemię koronawirusa. Niestety, śmierć dotyka czasem osoby, które nie zaraziły się wirusem z Wuhan. Brazylijskie media potwierdziły, że zmarł wielki sportowiec, który mógł pochwalić się liczną kolejkcją medali olimpijskich. Miał zaledie 39 lat.

Wiadomości z Brazylii zasmuciły dzisiaj wielu kibiców sportu. W wieku 39 lat umarł wielokrotny mistrz olimpijski, który stał się prawdziwą legendą bocci - dyscypliny sportowej, która jest bardzo popularna w trakcie paraolimpiad. Olimpijczyk, który wielokrotnie zwyciężał turnieje olimpijskie i w swoim kraju cieszył się statusem postaci kultowej, zakończył życie w wyjątkowo przykrych okolicznościach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemSmutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusemCzytaj dalej

Wiadomości. Nie żyje multimedalista olimpijski

Osobą, która wczoraj zmarła jest Dirceu Pinto. Niepełnosprawny sportowiec, który poruszał się na wózku inwalidzkim i przez lata zmagał się z dystrofią mięśniową, był prawdziwą legendą bocci. Dyscypliny sportowej, która jest olimpijską wersji gry w bule. Pierwsze mistrzostwo Brazylijczyk zdobył w 2008 roku w Pekinie, w którym zdobył dwa złote krążki. Swój popis powtórzył 4 lata później w Londynie. Ostatnim startem olimpijczyka były igrzyska w Rio, gdzie przed własną publicznością zdobył srebrny medal.

Śmierć zasłużonego zawodnika wstrząsnęła całym brazylijskim sportem. Krajowe media najpierw podawały, że mężczyzna choruje na koronawirusa, jednak ta informacja została zdementowana. Okazało się, że za wszystkim stały problemy z sercem.

Władze ligi buntują się UEFA. Chcą przerwania rozgrywek i przyznania mistrzostwaWładze ligi buntują się UEFA. Chcą przerwania rozgrywek i przyznania mistrzostwaCzytaj dalej

Działacze wspominają legendę

Postać Pinto była kultowa dla sportu paraolimpijskiego. Kibice Brazylijczyka złożyli kondolencje przyjaciołom i rodzinie zmarłego, a swoje słowa dołożył prezes światowej federacji bocci, a więc dyscypliny, w której mężczyzna dominował.

- To był wielki szok, gdy usłyszałem, że Dirceu, jeden z największych zawodników w boccia, zmarł. Dirceu był wspaniałym sportowcem. Był wielokrotnym złotym medalistą paraolimpijskim i mistrzem świata - jego wyniki mówią same za siebie. Będzie nam go brakowało, a nasze myśli są z jego przyjaciółmi i rodziną" - ubolewa prezydent Międzynarodowej Federacji Boccia, David Hadfield.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
  4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
  5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
  6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News