Wiadomości
Pixabay
Autor Piotr Mika - 4 Listopada 2020

Tragiczna wiadomość obiegła świat. Nie żyje legenda sportu, była mistrzynią świata, miała 52 lata

Wiadomości jakie dotarły do nas w środę popołudniu są niezwykle przygnębiające. Okazało się, że w wieku ledwie 52 lat zmarła. W swojej karierze reprezentowała dwa kraje i w barwach każdego z nich zdobywała medale mistrzostw świata, wystąpiła również na Igrzyskach Olimpijskich.

Wiadomości o śmierci Taymi Chappe poruszyła środowisko sportowe na świecie. Ledwie 52-letnia kobieta zmarła 3 listopada, a o jej śmierci poinformowała hiszpańska federacja. Na tę chwilę nie wiadomo nic na temat przyczyn śmierci.

Chappe choć urodziła się w Hawanie, to przez wiele lat reprezentowała barwy Hiszpanii. Była mistrzynią świata w szpadzie zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedzieć
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)
Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedziećNa jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedziećCzytaj dalej

Wiadomości. Nie żyje słynna mistrzyni świata

Taymi Chappe urodziła się 11 września w 1968 roku w Hawanie, stolicy Kuby. Początkowo brała udział w zawodach szermierczych w barwach kraju w którym się urodziła, jednak później to się zmieniło.

W 1990 roku, jako 22-latka startowała na mistrzostwach świata w szpadzie w Lyonie. Wtedy reprezentowała jeszcze Kubę i sięgnęła po indywidualne mistrzostwo świata.

Później Taymi Chappe zdecydowała się na przyjęcie hiszpańskiego obywatelstwa i w barwach kraju z Półwyspu Iberyjskiego startowała w kolejnych zawodach. W 1994 roku sięgnęła po kolejne mistrzostwo świata, tym razem z drużynowe, a razem z nią startowały: Rosa Castillejo, Carmen Ruiz i Cristina Vargas.

W 1996 roku reprezentowała Hiszpanię na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. Rok później sięgnęła po kolejny medal mistrzostw świata. Na zawodach w Kapsztadzie sięgnęła po brąz.

Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)Czytaj dalej

Informację potwierdza hiszpańska federacja

O śmierci Taymi Chappe poinformowała hiszpańska federacja (RFEE) - Z wielkim żalem informujemy o śmierci jednej z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii naszego sportu, Taymi Chappé Valladares - czytamy na stronie RFEE.

Dla wszystkich śmierć ledwie 52-letniej była niezwykłym zaskoczeniem. Na razie jednak rodzina zmarłem nie poinformowała o tym, jakie były przyczyny śmierci mistrzyni świata w szpadzie.

- Obdarzona wyjątkową osobowością, przekazała swoją siłę drużynie narodowej, czyniąc ją najlepszą drużyną kobiet w historii naszego kraju i jedną z najlepszych na świecie. Pamięć o niej pozostanie w każdym z nas, kto znał ją i podziwiał jej pasję do szermierki - możemy przeczytać w komunikacie hiszpańskiej federacji.

- Cała hiszpańska szermierka zgodnie składa kondolencje rodzinie i najbliższym zmarłej. Nasze myśli są z nimi w tym trudnym czasie - podkreślają przedstawiciele federacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy zaobserwowali przerażające zjawisko. Czarna dziura rozerwała całą gwiazdę, nie do uwierzenia
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Emmanuel Olisadebe zmienił się nie do poznania. Kiedyś był gwiazdą kadry, dzisiaj stawia mieszkania, "nie jestem ambitny"
  4. Zbigniew Boniek ostro o zapowiedziach premiera. "Lockdown nie przyniósł niczego"
  5. Polak zagra w FC Barcelonie? Przejął go agent Roberta Lewandowskiego, o 17-latka pytają potęgi
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News