Wiadomości
Zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 7 Listopada 2020

Wielka afera w polskim sporcie. Znany lekkoatleta przyłapany na dopingu, to może być koniec marzeń o Igrzyskach w Tokio

Wiadomości ws. jednej z polskich nadziei olimpijskich wstrząsnęły światem polskiego sportu. Znany sportowiec został przyłapany na dopingu. Wpadka może przekreślić jego wyjazd na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Mistrz polski w skoku wzwyż, Norbert Kobielski, miał pozytywny wynik badania antydopingowego - informuje "Przegląd Sportowy". Zdarzenie potwierdził szef Polskiej Agencji Antydopingowej, Michał Rynkowski. 23-latkowi grożą dwa lata dyskwalifikacji i opuszczenie igrzysk olimpijskich w Tokio.

Dariusz Mioduski uderza w Bogusława Leśnodorskiego. Porównał go do ohydnego pasożytaDariusz Mioduski uderza w Bogusława Leśnodorskiego. Porównał go do ohydnego pasożytaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Już pewne, rzecznik rządu potwierdza. Chodzi o swobodne przemieszczanie się
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia

Wiadomości o dopingu Norberta Kobielskiego wstrząsnęły polskim sportem

Kobielski jest aktualnym mistrzem Polski, który nie miał sobie równych podczas mistrzostw Polski we Włocławku. 23-latek wygrał z rezultatem 2,26 metra. Wiele wskazuje jednak na to, że jego radość nie potrwa długo.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", bardzo możliwe, że 23-latek będzie musiał zwrócić złoty medal, po który sięgnął we Włocławku. W rezultacie z pozycji młodego talentu i może błyskawicznie przejść do roli sportowca skompromitowanego już na początku kariery.

Na tym jednak nie koniec kłopotów Kobielskiego. Lekkoatleta zdecydował się na przebadanie próbki B, jeśli ta potwierdzi pozytywny wynik, to będzie musiał udowodnić swoją niewinność. Gdy okaże się, że zakazaną substancję wziął umyślnie, igrzyska olimpijskie obejrzy w telewizji. Grożą mu dwa lata dyskwalifikacji.

Pech, niewiedza?

Zawodnika próbuje bronić jego menadżer Marcin Fudalej. - Może nie wiedział, że nie wolno mu tego brać, może to braki edukacyjne w tym zakresie? Jedno jest pewne. To o czym mowa, na pewno nie mogło znaleźć się w żadnej zanieczyszczonej odżywce. To inny kaliber - mówi w rozmowie z "PS".

Wszystko wskazuje na to, że Kobielski będzie musiał liczyć się z dyskwalifikacją i od nowa budować swoją markę w polskim sporcie. Po dopingowej wpadce będzie to jednak bardzo trudne.

Piękna polska zawodniczka wylądowała na zmywaku? Media właśnie obiegła nagła wiadomość, wydarzył się przełomPiękna polska zawodniczka wylądowała na zmywaku? Media właśnie obiegła nagła wiadomość, wydarzył się przełomCzytaj dalej

Co dalej z igrzyskami w Tokio?

Wciąż nie wiadomo czy i w jakiej formie odbędą się przełożone z 2020 na 2021 rok Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Organizatorzy zastanawiają się, czy pozwolić na udział kibiców w wydarzeniach sportowych. Wszystko będzie zależało od rozwoju pandemii koronawirusa na świecie.

Ważą się również losy udziału reprezentacji Rosji w rywalizacji. Czteroletni zakaz startu w największych imprezach sportowców w rosyjskich barwach blisko rok temu nałożyła Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). To efekt skandalu dopingowego w tym kraju.

Ich udział w zawodach możliwy jest jedynie pod neutralną flagą, podobnie jak miało to miejsce przy okazji zimowych igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku. Sankcje mają obowiązywać do 2023 roku i obejmują nie tylko igrzyska, ale również mistrzostwa świata. Rosja w tym czasie nie będzie mogła również organizować najważniejszych imprez.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najpiękniejsze gwiazdozbiory na polskim niebie. Znajdziesz je za pomocą prostej aplikacji
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News