wiadomości
youtube.com/tvtetka
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Marca 2020

Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

Wiadomości płynące z Polski nie mogą uspokajać nikogo. Jak na razie, na terenie naszego kraju odnotowano 12 przypadków zakażenia koronawirusem, co już budzi niepokój. Główny Inspektorat Sanitarny ogłosił instrukcję, względem której domaga się odwoływania imprez masowych z widownią przekraczającą tysiąc osób. Oznacza to, że wszelkie imprezy sportowe w naszym kraju mogą zostać odwołane.

Wiadomości z samego rana mogły wstrząsnąć kibicami z całej Polski. Główny Inspektorat Sanitarny, który pracuje w stanie wzmożonej gotowości w związku z rozwojem koronawirusa w Polsce, wydał instrukcję, która mówi o zawieszeniu wszelkich imprez masowych z publicznością, która przekraczałaby liczbę tysiąca osób. Oznacza to, że rozgrywki krajowej Ekstraklasy, jak też wielu innych lig musiałyby przerwać funkcjonowanie, albo odbywać się bez udziału publiczności.

To już koniec Serie A? Minister sportu apeluje o zawieszenie rozgrywekTo już koniec Serie A? Minister sportu apeluje o zawieszenie rozgrywekCzytaj dalej

Wiadomości z GIS. Wielkie ryzyko dla imprez masowych

Według instrukcji Głównego Inspektoratu Sanitarnego wszelkie imprezy masowe - w tym kulturowe i sportowe, których publiczność określana jest w liczebności przekraczającej tysiąc osób, miałyby zostać odwołane na czas nieokreślony.

- W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. - czytamy w komunikacie GIS.

Adam Małysz przekazał ważne informacje dla kibiców skoków narciarskich. Chodzi o zawody w PlanicyAdam Małysz przekazał ważne informacje dla kibiców skoków narciarskich. Chodzi o zawody w PlanicyCzytaj dalej

Przepisy są już realizowane

Z racji zaleceń GIS, jak też ryzyka rozwoju choroby powodowanej przez wirus koronawirusa, mecz między PGE Spójnią Stargard a Startem Lublin w polskiej lidze koszykówki odbędzie się bez udziału publiczności. Możliwe jednak, że w razie realizacji najgorszego z możliwych scenariuszy, eventy sportowe będą masowo odwoływane.

- Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego - czytamy w oświadczeniu GIS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
  2. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News