Wiadomości
Zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 9 Maja 2020

Ikona boksu przegrała z COVID-19. Był ulubieńcem kibiców, tysiące fanów w żałobie

Wiadomości o śmierci jednej z największych legend amerykańskiego świata boksu pogrążyła w żałobie całe Stany Zjednoczone. Były pięściarz i trener również po zakończeniu kariery cieszył się ogromną popularnością. Niestety przegrał walkę z koronawirusem.

W wieku 89 lat zmarł Jimmy Glenn. Jako zawodnik i szkoleniowiec nie zrobił wprawdzie wielkiej kariery w boksie, ale jego sportowy pub Jimmy’s Corner w Nowym Jorku uchodził za jeden z najlepszych barów, w których można było obejrzeć pojedynek lub po prostu spotkać się z przyjaciółmi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Nie żyje legenda światowej piłki. Gwiazdor został bestialsko zamordowanyNie żyje legenda światowej piłki. Gwiazdor został bestialsko zamordowanyCzytaj dalej

Wiadomości o śmierci Jimmy'ego Glenna pogrążyły w żałobie świat boksu

Smutne wiadomości przekazał Polakom ekspert Polsatu Sport Janusz Pindera. Doniesienia o chorobie byłego boksera i trenera obiegły media już w połowie kwietnia. Niestety, po długiej walce z koronawirusem uwielbiany przez nowojorczyków restaurator, a niegdyś trener i pięściarz, zmarł.

Glenn prowadził swój interes od ponad pół wieku. Jak twierdzi Pindera, jego rola w barze wykraczała daleko poza nadzorowanie spraw biznesowych. Jimmy stworzył od podstaw kochany przez fanów boksu lokal i chętnie prowadził z nimi wielogodzinne dyskusje na temat ulubionej dyscypliny.

Robert Burneika pokazał, co potrafi jego córeczka. Trudno uwierzyć, że ma dopiero pół roku (WIDEO)Robert Burneika pokazał, co potrafi jego córeczka. Trudno uwierzyć, że ma dopiero pół roku (WIDEO)Czytaj dalej

Kariera Jimmy'ego Glenna

Chociaż nigdy nie zdobył pasa mistrzowskiego, na swojej drodze Glenn spotkał wiele wybitnych postaci światowego boksu. Miał okazję walczyć m.in. ze słynnym Floydem Pattersonem, który na swoim koncie zapisał tytuł zawodowego mistrza świata wagi ciężkiej. Jako trener otworzył pod koniec 1970 roku Times Square Boxing Club, gdzie okazjonalnie trenował nawet Muhammada Alego.

- Ojciec miał niesamowite życie. Był częścią historii Nowego Jorku. Choć sam nie był przecież gwiazdą przyjaźnił się z wielkimi gwiazdami, to oni bywali u niego. W Jimmy’s Corner bywał Frank Sinatra, Muhammad Ali, Michael Jordan, Sammy Davis Jr czy Robert De Niro - wspomina zmarłego Glenna jego syn, Adam.

Źródło: Polsat Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News