Wiadomości Polak Niemcy
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 7 Września 2020

Oficjalnie: Niemcy pozbawili Polaka jego nagrody. Wygrał uczciwie, ale ich decyzja była zupełnie inna

Fatalne wiadomości dla polskiego sportowca, właśnie napłynęły informacji od niemieckiej komisji. Po rozpatrzeniu sprawy przez neutralnych sędziów, zdecydowano się na odebraniu mu nagrody.

Z Niemiec dotarły wiadomości na temat kontrowersyjnego pojedynku Polaka i Niemca. Wygrał nasz rodak, ale jego rywal zdecydował się odwołać do komisji, twierdząc, że werydkt jest niesprawiedliwy. Ostatecznie podjęto decyzji o zabraniu polskiemu sportowcami nagrody.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
TVP pokazało kompromitującą wpadkę na początku meczu Bośnia - Polska. Reprezentant Polski nie zna słów hymnu?TVP pokazało kompromitującą wpadkę na początku meczu Bośnia - Polska. Reprezentant Polski nie zna słów hymnu?Czytaj dalej

To już oficjalne wiadomości, odebrano nagrodę Polakowi

29 sierpnia Polski bokser Rafał Jackiewicz (51-27-2, 22 KO) walczył z Rico Muellerem (26-2-1, 17 KO). Pojedynek zakończył się zwycięstwem Polaka, co było niemałym zaskoczeniem. Rywal nie zgodził się z wynikiem i odwołał się do niemieckiej komisji bokserskiej BDB.

Apelacje przyjęto, zdecydowano się ocenić walkę jeszcze raz. Analizę przeprowadziło pięciu neutralnych sędziów, którzy wydali jednogłośny werdykt, że Mueller powinien wygrać dwoma punktami. Te wiadomości potwierdził trzy dni temu menadżer niemieckiego boksera, Charlie Podehl.

Porażający błąd sędziego w meczu Polski. Arbiter skrzywdził Polaków, kuriozalna decyzja z kapeluszaPorażający błąd sędziego w meczu Polski. Arbiter skrzywdził Polaków, kuriozalna decyzja z kapeluszaCzytaj dalej

Nie ma już opcji na ponowną zmianę werdyktu

31 sierpnia szef Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego, Krzysztof Kraśnicki zapytał niemiecką federację o tym w jakich okolicznościach zmieniono werdykt. Jednak jak pisze Artur Gac z Interii, prezes PWBZ wciąż nie otrzymał w tej sprawie odpowiedzi. Wynik niemieckiej komisji wpisanu już jednak do portalu Boxrec, więc nie ma już raczej możliwości zmiany.

Jak pisze sport.pl, zmiana werdyktu to nie jedyna kontrowersja związana z tym pojedynkiem. Niemcy mieli nie zapewnić polskiemu bokserowi odpowiednich warunków, podobno mało brakowało, a walka w ogóle by sie nie odbyła. Ostatecznie się odbył, ale kontrowersji nie mogło zabraknąć także po jego zakończeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Konto za zero i darmowa karta. Są banki, które mogą to zagwarantować
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Arkadiusz Milik pod ścianą. Mieli być giganci, a będzie średniak?
  4. Nie milkną echa porażki z Holandią. Legenda bez ogródek o reprezentacji
  5. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  6. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News