Wiadomości alpinista
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 9 Sierpnia 2020

Tragiczny finał poszukiwań młodziutkiego sportowca. Niedawno opłakiwał śmierć przyjaciela, teraz do niego dołączył

Wiadomości, które dotarły z Włoch, załamały fanów sportu na całym świecie. W sobotę przy próbie zejścia z głównego grzbietu Mont Blanc zginął jeden z bardzo doświadczony alpinista. Wspinacz poślizgnął się na jednym z kamieni i spadł w przepaść. Ciało znaleziono po kilkunastu godzinach. Policja wszczęła śledztwo.

Wiadomości z Włoch zszokowały całe środowisko wspinaczy wysokogórskich. W sobotę podczas schodzenia z Grandes Jorasses grani w głównym grzbiecie najwyższego szczytu Europy Mont Blanc, zginął 26-letni alpinista Matteo Pasquetto. Przez lata był alpejskim przewodnikiem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Justyna Żyła gra na nerwach Piotrowi Żyle? Została przyłapana z mężczyzną, teraz odpowiedziała na pytanie, czy jest w związku
  2. Wypadek samolotu na lotnisku w dużym polskim mieście. Są poszkodowani. Trwa akcja
Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Po kłótniach z Piotrem rozebrała się przed tysiącami Polaków i prowokuje nad basenem (FOTO)Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Po kłótniach z Piotrem rozebrała się przed tysiącami Polaków i prowokuje nad basenem (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości z Włoch załamały kibiców

Razem z Pasquetto było dwóch innych wspinaczy. Nie byli przypięci do siebie linami. - Schodziliśmy po łatwej ścieżce. W pewnym momencie Matteo stracił równowagę na kamieniu i spadł - relacjonował jeden z uczestników wyprawy cytowany przez włoskie media. Służby ratunkowe od razu przystąpiły do poszukiwań ciała, które odnaleziono po 11. godzinach. Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie śmierci alpinisty.

Pasquetto miał wielkie doświadczenie we wspinaczce wysokogórskiej. Swoją przygodę z tym sportem zaczął w 2012 roku, a już 4 lata później zdobył licencję przewodnika. Był bardzo obeznany z masywem Mont Blanc. Jakiś czas temu wydał nawet przewodnik "Mont Blanc. Po włoskiej stronie Alp", który napisał razem z Fabrizio Calebasso.

Polskie media z samego rana podają smutną wiadomość. Żałoba w rodzinie byłego kapitana reprezentacji PolskiPolskie media z samego rana podają smutną wiadomość. Żałoba w rodzinie byłego kapitana reprezentacji PolskiCzytaj dalej

Wielka strata dla środowiska alpinistów

Zmarłego alpinistę żegnają rodzina i przyjaciele. - Nic nie nie pocieszy nas w tym ogromnym bólu, poza pewnością, że jesteś w niebie, w twoich wiecznych górach. . . - napisał na Facebooku jego przyjaciel. - Żegnaj przyjacielu… Teraz będziesz musiał tylko wspiąć się na rajskie szczyty - dodał Mario Carabelli, przyjaciel rodziny.

To kolejna wielka strata dla wśród włoskich alpinistów. W maju pod lawiną w kanale Malgina na Pizzo del Diavolo zginął partner wspinaczkowy Pasquetto, Matteo Bernasconi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne, sąd zdecydował. Kara za brak maseczki niezgodna z konstytucją, można jej uniknąć
  2. Podziemne gniazdo os zalane wrzącym aluminium. Fascynujące nagranie
  3. Anna Lewandowska zdradziła swój sekret na udane śniadanie. Rewelacyjny, prosty i zdrowy przepis, pokocha go każda Polka
  4. Nie żyje znany sportowiec. Odnosił sukcesy w Pucharze Europy, polscy kibice doskonale go pamiętają
  5. Wisła Kraków potwierdza wielki transfer. Dołączy do nich wielka gwiazda, oficjalny komunikat klubu
  6. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News