Wiadomości
Youtube MarathonWorld.it
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Listopada 2020

Niebywałe osiągnięcie 21-latka z zespołem Downa. Ukończył jeden z najbardziej morderczych wyścigów świata

Wiadomości o niesamowitym wyczynie młodego Amerykanina obiegły świat. 21-letni Chris Nikic, który cierpi na zespół Downa, ukończył jeden z najbardziej wymagających wyścigów świata. Morderczej trasy nie dają rady pokonać nawet profesjonalni sportowcy. Młodzieniec spełnił swoje marzenie, osiągnął rewelacyjny wynik i zainspirował wielu ludzi.

Wiadomości z Florydy w Stanach Zjednoczonych są niesamowicie inspirujące. Cierpiący na zespół Downa 21-letni Chris Nikic pokonał jeden z najbardziej wymagających wyścigów świata. Młody mężczyzna zaimponował ludziom na całym świecie.

Najlepsza przyjaciółka uderza w Martę Linkiewicz. Ich znajomość skończyła się dla niej terapią w MonarzeNajlepsza przyjaciółka uderza w Martę Linkiewicz. Ich znajomość skończyła się dla niej terapią w MonarzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  2. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje aktor podziwiany przez wielu Polaków
  3. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"


Wiadomości o niesamowitym wyczynie niepełnosprawnego sportowca zachwyciły świat

Takie historie nie zdarzają się często. Media na całym świecie żyją niesamowitą historią 21-latka ze Stanów Zjednoczonych. Chris Nikic cierpiący na zespół Downa dokonał niebywałej rzeczy. Młodzieniec pokonał jeden z najbardziej wymagających wyścigów świata, czyli triathlon Ironman.

Zawody rozgrywane na Florydzie to jeden z najtrudniejszych, ale jednocześnie najbardziej prestiżowych triathlonów na świecie. Trasa liczy ponad 200 km. Zawodnicy muszą pokonać 3,86 km pływając, 180,2 km jadąc na rowerze i 42,2 km biegiem w maratonie.

Wielu profesjonalnych zawodników nie jest w stanie pokonać morderczej trasy i rezygnuje w trakcie wyścigu. Tym bardziej niesamowity jest wyczyn 21-letniego Chrisa Nikicia. Chłopak mimo swoich ograniczeń ukończył triathlon.

Marcin Najman ocenił urodę liderki Strajku Kobiet. Skandaliczna wypowiedź, wielka kompromitacja boksera (WIDEO)Marcin Najman ocenił urodę liderki Strajku Kobiet. Skandaliczna wypowiedź, wielka kompromitacja boksera (WIDEO)Czytaj dalej

Wielki wyczyn młodego Amerykanina

Dodatkowo imponuje czas, w jakim Nikic ukończył zawody. Na mecie triathlonu rozgrywanego w Panama Beach City zameldował się po 16 godzinach, 46 minutach i 9 sekundach od startu. To naprawdę bardzo dobry rezultat.

- Chrisowi w tym wyścigu chodziło o coś więcej, niż o samo dotarcie do mety i świętowanie. To był przykład, który miał pokazać innym dzieciom i ich rodzinom, które zmagają się z podobnymi przeszkodami, że żadne marzenie nie jest zbyt wielkie i żaden cel nie jest niemożliwy do osiągnięcia - powiedział ojciec 21-latka.

Podczas zawodów otuchy i pomocy Chrisowi udzielał jego trener Daniel Grieb. Po wyścigu był on niesamowicie dumny ze swojego podopiecznego. Jeszcze przed startem zaznaczał, że 21-latek się nie podda.

Wyczyn Chrisa Nikicia odbił się szerokim echem na całym świecie. Zewsząd płyną gratulacje i wyrazy uznania. Pod wrażeniem wyczynu 21-latka są nawet profesjonalni sportowcy.

- Nadal mam gęsią skórkę, to niezwykle inspirujące - stwierdził Cameron Wurf, znany triathlonista.

Źródło: Onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło świat
  2. Wpadł do basenu i zaczął się topić. Reakcja jego czteroletniego braciszka okazała się bezcenna
  3. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  4. Krzysztof Piątek w końcu się przełamał. Magiczny gol, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Szef Canal + podjął decyzję w sprawie przyszłości Mateusza Borka. Te informacje mogą zmartwić kibiców
  6. Tragiczna śmierć znanego polskiego sportowca. Potrąciły go dwa samochody
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News