Wiadomości
Pixabay
Autor - 10 Września 2020

Media podają wstrząsającą wiadomość. Nie żyje mistrz świata, oglądały go miliony widzów, kibice w żałobie

Wiadomości o śmierci jednego z najlepszych brytyjskich bokserów obiegła światowe media. Niezwykle popularny zawodnik przez długi czas zmagała się chorobą nowotworową. Niestety, 10 września przegrał walkę z rakiem. W swojej karierze zdobywał najważniejsze tytuły, a karierę rozpoczął od... medalu igrzysk olimpijskich.

Wiadomości z Wielkiej Brytanii napawają smutkiem kibiców na całym świecie. Właśnie dowiedzieliśmy się, że zmarł brązowy medalista igrzysk olimpijskich, były mistrz Europy oraz niekwestionowany mistrz wagi średniej. Zawodnik zmarł w wieku 69 lat po długiej walce z rakiem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pilne informacje z ostatniej chwili. Koronawirus w PZPN, dwie osoby są zakażone, znamy szczegóły
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Narzeczona Artura Szpilki zaskoczyła. Zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki zaskoczyła. Zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości o śmierci brytyjskiego mistrza wstrząsnęły mediami

Alan Minter swoją karierę rozpoczął w niezwykłym stylu. W 1972 roku wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Monachium, gdzie zdobył brązowy medal w wadze lekkośredniej (na tych samych igrzyskach srebro wywalczył Polak, Wiesław Rudkowski). W tym samym roku Minter zdecydował się przejść na zawodowstwo.

Jego kariera na zawodowych ringach była również bardzo udana. Minter dzierżył tytuł naljepszego pięściarza na Wyspach w latach 1975-1976, dwukrotnie zdobywał również tytuł mistrza Europy w wadze średniej w 1977 oraz 1979 roku.

Żona Grzegorza Krychowiaka zaskakuje. Przed tysiącami Polaków pokazała się bez stanika. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Żona Grzegorza Krychowiaka zaskakuje. Przed tysiącami Polaków pokazała się bez stanika. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Kontrowersje w walce o pasy mistrzowskie

W marcu 1980 roku jako pretendent stanął do walki z niekwestionowanym mistrzem wagi średniej, Vito Antuofermo. Pojedynek trwał pełne 15 rund i został rostrzygnięty na korzyść Alana Mintera niejednogłośną decyzją sędziów. Mimo pewnych kontrowersji werdykt został utrzymany i Miner stał się mistrzem świata federacja WBA i WBC.

Brytyjczyk w rewanżu z włoskim bokserem obronił tytuł, jednak i tak nie cieszył się nim długo. We wrześniu tego samego roku został pokonany przez Amerykanina Marvina Haglera. Ostatnią walkę stoczył w 1981 roku, mając jeszcze jedną szansę na zostanie mistrzem Europy, jednak przegrał z Tonym Sibsonem. Ostatecznie na zawodowych ringach stoczył 49 walk - 39 wygrał, 9 przegrał, zaś jedna z nich została uznana za nieodbytą. Alan Minter zmarł 10 września w wieku 69 lat.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ruszyły kontrole z PIP, zapukać mogą i do ciebie. Najwyższa kara wynosi aż 30 tys. zł
  2. Kosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASA
  3. Już dzisiaj może dojść do prawdziwego hitu transferowego. Legia Warszawa sprowadza prawdziwą gwiazdę
  4. Gigantyczny skandal w Lidze Mistrzów. Miało dojść do wielkiego fałszerstwa, klub czuje się oszukany
  5. Była oficjalna oferta za Messiego. Wyciekły dokumenty, bajońskie sumy dla Argentyńczyka
  6. Do tej pory był normalnym górnikiem. Dzięki wielkiemu odkryciu w ciągu doby stał się milionerem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News