Wiadomości Wrona
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 10 Października 2020

Wzruszający gest gwiazdy reprezentacji Polski. Spełni ostatnie życzenie zmarłego dziecka

Wiadomości, które obiegły Polskę, zachwyciły kibiców. Mistrz świata w siatkówce, Andrzej Wrona zdecydował się spełnić jedno z ostatnich życzeń zmarłego kibica. Polak przez lata wspierał swojego fana w walce ze śmiertelną chorobą. Po śmierci 20-latka zdecydował się spełnić jego marzenie.

Wiadomości, które obiegły siatkarską Polskę, zachwyciły kibiców. Andrzej Wrona, mistrz świata z 2014 roku od lat jest znany ze swojej charytatywnej działalności. Siatkarz bardzo chętnie wspiera szczególnie chorych na raka. Kibice niejednokrotnie mogli zobaczyć, jak odwiedza fanów na oddziałach onkologicznych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragedia obiegła Polskę. Anna Pęksa zginęła w wypadku samochodowym, jej zasługi dla sportu są bezgraniczne
  2. Lidl bez polskich dostawców. Wśród artykułów przemysłowych brak produktów z Polski
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Absurdalne zakończenie Superpucharu Polski. Żenująca sytuacja, piłkarze aż złapali się za głowy (WIDEO)Absurdalne zakończenie Superpucharu Polski. Żenująca sytuacja, piłkarze aż złapali się za głowy (WIDEO)Czytaj dalej

Wiadomości przekazane przez mistrza świata zachwyciły Polaków

Ostatnio zawodnikiem wstrząsnęła historia 20-letniego Michała, którego miał okazję poznać osobiście. Mistrz świata często odwiedzał swojego fana na oddziale. 20-latek był wielkim fanem siatkówki, a jego idolem był właśnie Wrona. Śmierć kibica mocno poruszyła zawodnika, który pożegnał go w mediach społecznościowych.

- Śmigaj tam Michał w koszulce Skry ze swoim nazwiskiem... Jeszcze kiedyś razem zagramy. Do zobaczenia! - napisła na Instagraie, publikując wspólne czarno-białe zdjęcie. Teraz zawodnik chce, aby śmierć jego fana przyniosła wiele dobrego. Dlatego zdecydował się na wzruszający gest.

- Całym swoim siatkarskim sercem kibicował swojej ukochanej drużynie PGE Skra Bełchatów oraz reprezentacji Polski. Jego ulubionym zawodnikiem, idolem którego poznał osobiście, był Andrzej Wrona. Siatkarz niejednokrotnie odwiedzał Michała na oddziale i wypełnił także jedno z jego siatkarskich marzeń, jakim był udział w meczu siatkówki - możemy przeczytać na profilu Fundacji Herosi.

- Mimo bólu, zawsze z uśmiechem na ustach, kontynuował leczenie w Instytucie Matki i Dziecka, oferując swoje wsparcie innym pacjentom. Nie skupiał się na dramacie swojej choroby, wręcz przeciwnie - jak tylko mógł, żył na 100 proc. i realizował swoje marzenia - czytamy.

Roznegliżowana Justyna Żyła w łóżku z nowym chłopakiem. Podpis zdjęcia mówi wszystko (FOTO)Roznegliżowana Justyna Żyła w łóżku z nowym chłopakiem. Podpis zdjęcia mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Wzruszający gest Andrzeja Wrony

W czwartek odbył się pogrzeb 20-latka. Obecny był tam również Wrona, którego zawiódł fakt, że podczas mszy nie były zbierane środki na leczenie chorych dzieci. Wrona podkreślił, że jednym z marzeń Michała, było to, aby jego cierpienie przekuć w coś pozytywnego i dobrego.

Dlatego też mistrz świata zdecydował się na zorganizowanie zbiórki pieniędzy. Środki mają zostać przekazane na nierefundowane w Polsce leki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla koleżanek i kolegów Michała walczących z nowotworami w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Siatkarz o inicjatywie poinformował za pomocą swoich mediów społecznościowych. - Kwota to koszt nierefundowanej chemii dla jednego dziecka przez rok. Zróbmy to! Dla Michała - napisał Wrona, który zaapelował do fanów siatkówki o wpłatę pieniędzy. Zebrano już ponad 50 tysięcy w ciągu niecałych dwóch dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  2. Bardzo trudne pytanie w Milionerach. Chodzi o szkolną lekturę, niewielu pamięta
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Biedronka znów jako pierwsza wspiera klientów. Sklep wprowadza udogodnienia związane ze wzrostem zakażeń

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News