Wiadomości
Pixabay
Autor Piotr Mika - 10 Listopada 2020

Mistrz olimpijski w trudnej sytuacji. Musi rozwozić jedzenie w Łodzi, by przetrwać

Wiadomości o tym jak w trudnych czasach musi radzić sobie jeden z mistrzów olimpijskich z pewnością zaskoczyły wielu kibiców. Okazuje się, że złoty medalista z Londynu, aby zarobić na życie, musi rozwozić jedzenie w jednej z popularnych firm.

Wiadomości jakie przekazało TVP Sport mogą naprawdę zaskakiwać. Niestety okazuje się, że trudna sytuacja ekonomiczna związana z pandemią koronawirusa uderza nie tylko w zwykłych ludzi, ale również wybitnych sportowców.

Nawet sukces na arenie międzynarodowej może okazać się niewystarczający, aby przeżyć w czasach kryzysu bez podjęcia dodatkowego zajęcia. Jeden z mistrzów olimpijskich zdecydował się na podjęcie pracy w firmie dostarczającej jedzenie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek i Adam Małysz mają niespodziankę dla tysięcy Polaków. Już jutro wszystko stanie się jasne, na żywo w radiu
  2. Polska na liście "niebezpiecznych państw". Właśnie zamknięto granice dla Polaków
  3. Tragedia Otylii Jędrzejczak wyszła na jaw po latach. Jej dziecko zmarło, partner zachował się wyjątkowo okrutnie
Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości. Mistrz olimpijski rozwozi jedzenie w Łodzi

To że pandemia odbiła się na praktycznie wszystkich nie ulega wątpliwości. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie wiele osób musi zmagać się z problemami, jakie niosą ze sobą obostrzenia nakładane w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Oczywiści sport również bardzo mocno odczuł skutki pandemii. Z powodu kryzysu i zawieszenia rozgrywek w wielu dyscyplinach straciły stacje telewizyjne, kluby oraz federacje krajowe i międzynarodowe.

Kryzys dotknął także sportowców z wielu różnych dyscyplin. Teraz okazało się, że niezwykle utalentowany zawodnik, Ruben Limardo, musi połączyć treningi z normalną pracą. Podjął się on bowiem rozwożenia jedzenia dla Uber Eats.

Limardo w 2012 roku na igrzyskach olimpijskich w Londynie sięgnął po złoty medal w rywalizacji szpadzistów. Cztery lata później, w Rio de Janeiro, Wenezuelczyk był z kolei chorążym swojego kraju. Nie uważa on jednak, by zwykła praca mu uwłaczała.

Nie żyje słynny obrońca Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Hiszpanii. Tajemnicza śmierć wstrząsnęła światem sportuNie żyje słynny obrońca Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Hiszpanii. Tajemnicza śmierć wstrząsnęła światem sportuCzytaj dalej

Marzenia o Tokio wciąż aktualne

Ruben Limardo o swoim nowym zajęciu poinformował na Instagramie. - Jeśli jesteś z Łodzi i zamawiasz jedzenie, może dostarczyć je mistrz, który nigdy się nie poddaje - napisał Wenezuelczyk.

- Normalnie rozmawialibyśmy dziś zapewne o tym, co wydarzy się w Tokio, ale tak nie jest. Kryzys w moim kraju, pandemia i pogoń za marzeniami to niezbyt dobra kombinacja. Podobnie jak wielu innych sportowców musiałem znaleźć alternatywne źródło dochodu - kontynuował w swoim poście utytułowany szermierz.

Dla tych, którzy zastanawiają się, dlaczego Wenezuelski mistrz olimpijski rozwozi jedzenie akurat w Łodzi, Limardo również przygotował wyjaśnienie. - W Polsce mieszkam od 19 lat, a od pięciu jestem ojcem rodziny. Z dumą mogę powiedzieć, że poza sportem mam drugą pracę – by zarobić na życie i utrzymać dom - podkreślając, że druga praca mu nie przeszkadza.

Ruben Limardo z pewnością będzie chciał wystartować na igrzyskach olimpijskich w Tokio, które zostały przełożone na 2021 rok. Przyznał on, że nie przerwał treningów, ale wie, że aby zapewnić byt sobie i swojej rodzinie musi podjąć pracę. Limardo to dopiero drugi w historii Wenezueli mistrz olimpijski. Pierwszym był Francisco Rodriguez, bokser który sięgnął po złoto w 1968 roku w Meksyku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. McDonald's walczy z ociepleniem klimatycznym. Firma pracuje nad ekologicznym wege burgerem
  2. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
  3. Krzysztof Piątek powróci do Włoch? Pojawiły się nowe okoliczności, to może być hit
  4. Gwiazdor Bundesligi apeluje do Jerzego Brzęczka. Domaga się powołania do reprezentacji, „argumenty są po mojej stronie”
  5. Mistrz świata rozpływa się nad Piotrem Zielińskim. "Piłkarz na miarę Realu Madryt i FC Barcelony"
  6. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News