wiadomości śmierć
pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 11 Maja 2020

Nie żyje wielka postać polskiego sportu. Medalista olimpiady był ulubieńcem kibiców

Wiadomości, które przekazał kibicom prezydent Olsztyna wywołały smutek. W poniedziałek 11 maja zmarł wybitny sportowiec i działacz społeczny Tadeusz Milewski. Były zawodnik reprezentował Polskę na wielu arenach, a z Igrzysk Paraolimpijskich przywiózł brązowy medal.

Wiadomości, które przekazał prezydent Olsztyna, zasmuciły fanów sportu w Polsce. W poniedziałek, 11 maja poinformowano, że nie żyje Tadeusz Milewski, medalista paraolimpijski, a także wieloletni prezes Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie, a także Okręgowego Oddziału Polskiego Związku Niewidomych w Olsztynie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Polskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaPolskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaCzytaj dalej

Wiadomości o śmierci sportowca zasmuciły fanów

Tadeusz Milewski ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. W latach 1958-71 był członkiem lekkoatletycznej reprezentacji Polski. Jego specjalnością były biegi długodystansowe. Na mistrzostwach Polski w 1966 roku wywalczył brązowy medal w biegu na 5000 metrów. W lekkoatletycznej reprezentacji Polski wystąpił dziewięciokrotnie.

Niestety jego karierę sportową przerwał wypadek samochodowy, do którego doszło w 1972 roku. W Wyniku tego wypadku Milewski stracił wzrok. To nie sprawiło jednak, że porzucił swoją pasję, jaką był sport. W 1976 roku podczas Igrzysk Paraolimpijskich został brązowym medalistom w rzucie dyskiem.

Były paraolimpijczyk był niezwykle zaangażowanym człowiekiem

Po zakończeniu kariery zaangażował się w pomoc osobom pokrzywdzonym przez los, podobnym jemu. W swojej bogatej karierze społecznika był przewodniczącym stowarzyszenia Cross, współzałożycielem i dyrektorem ośrodka rehabilitacyjno-leczniczego Labirynt, członkiem zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki, wiceprezydentem Polskiej Federacji Związków Stowarzyszeń Osób Niepełnosprawnych, wiceprezydentem Światowej Organizacji Szachistów Niewidomych, członkiem Zarządu Krajowej Rady Osób Niepełnosprawnych oraz prezesem Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Justyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemJustyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemCzytaj dalej

O śmierci Milewskiego poinformował kibiców prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. We wzruszającym wpisie wspominał zmarłego sportowca i paraolimpijczyka. - Człowiek niespożytej energii i niezwykłej wrażliwości społecznej. Znałem Tadeusza od bardzo wielu lat. Łączyła nas sportowa przeszłość i bardzo częste zawodowe kontakty, związane z jego aktywną działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Do swojej życiowej mety dobiegł zasłużony mieszkaniec Olsztyna, a dla wszystkich, którzy znali Tadeusza bliżej, przyjaciel i mentor w sprawach wymagających wrażliwości, serca i pasji. Cześć jego pamięci! - napisał Grzymowicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  2. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News