Wiadomości
Pixabay
Autor Piotr Mika - 11 Listopada 2020

Legenda sportu na łożu śmierci. Wielki gest gwiazdora, uratuje kilka istnień

Wiadomości jakie docierają do nas z Hiszpanii są niezwykle przejmujące. Okazuje się, że jeden z wybitnych sportowców z tego kraju lada chwila zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Zanim to się stanie, będzie mógł jednak ostatni raz przysłużyć się innym.

Wiadomości o śmierci jednego z legendarnych hiszpańskich zawodników, jakie pojawiły się ostatnio w mediach okazały się nieprawdziwe. Niestety, niedługo wybitny sportowiec i tak umrze.

Okazało się, że medalista igrzysk olimpijskich, Jordi LLopart, zapadł w śpiączkę i lekarze twierdzą, że nie da się go obudzić. Jednak zanim odłączą go od aparatury, stanie się on dawcą organów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  2. Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważna
  3. Adam Małysz dostał najważniejsze zadanie. Pomagał Polakom, wszystko wyszło przez zdjęcie (FOTO)
Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości. wybitny sportowiec na łożu śmierci

Jeszcze niedawno w hiszpańskich mediach pojawiła się informacja, że 68-letni Jordi Llopart zmarł w szpitalu. Te wiadomości zostały jednak szybko zdementowane przez rodzinę chorego sportowca.

Niestety, okazuje się jednak, że jego koniec i tak jest już blisko. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich po ataku serca zapadł w śpiączkę. Lekarze nie dają mu żadnych szans na to, żeby się obudził.

W takim wypadku rodzina Lloparta zdecydowała, że zanim 68-latek zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie, zostanie poddany operacji celem pobrania od niego narządów, które zostaną przeszczepione potrzebującym pacjentom.

- Otrzymaliśmy wiadomość od rodziny i Llopart jest obecnie w nieodwracalnej śpiączce. Zostanie operowany w celu pobrania narządów i jutro jego zgon zostanie potwierdzony - czytamy we wpisie na portalu soycorredor.es

Justyna Żyła powiedziała dość. Jeszcze wczoraj pokazywała zdjęcia bez ubrań, dzisiaj zniknęła (FOTO)Justyna Żyła powiedziała dość. Jeszcze wczoraj pokazywała zdjęcia bez ubrań, dzisiaj zniknęła (FOTO)Czytaj dalej

Ikona hiszpańskiego sportu

Jordi Llopart jest uznawany za jedną z ikon sportu w Hiszpanii. W 1980 roku zdobył on srebrny medal w chodzie na 50 km na igrzyskach olimpijskich w Moskwie. Wydarzenie to przeszło do historii, ponieważ w ten sposób został on pierwszym sportowcem z Hiszpanii, który zdobył medal igrzysk olimpijskich w lekkoatletyce.

Dwa lata wcześniej Llopart został mistrzem Europy w tej samej konkurencji, na zawodach rozgrywanych w Pradze. W swojej karierze startował także na igrzyskach w Los Angeles i Seulu, jednak tam nie zdobył już żadnego medalu.

Po zakończeniu swojej kariery w 1991 roku postanowił zająć się szkoleniem kolejnych pokoleń lekkoatletów. Jego podopiecznym był m.in. Daniel Plaza, który w 1992 roku przebił swojego mistrza i sięgnął po olimpijskie złoto.

Jordi Llopart współpracował także z innymi sportowcami, takimi jak m.in. Basilio Labrador i Jesus Angel Garcia Bragado, którzy w swojej karierze sięgali m.in. po wiele sukcesów na mistrzostwach świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Karpatach znaleziono najstarszy żyjący gatunek ryby. Naukowcy nie mogą uwierzyć
  2. Papież Franciszek zabrał głos na temat raportu Watykanu. Jego słowa mogą zadziwić wielu wiernych
  3. Cristiano Ronaldo na wylocie z Juventusu. Zgłosił się chętny, "mamy pieniądze i możliwości"
  4. Jerzy Brzęczek wyjawił, kto zagra dziś z Ukrainą. Pojawi się aż dwóch debiutantów
  5. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów
  6. Planujesz kupno samochodu? Nadchodzi idealny moment - ekspert zdradza, dlaczego
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News