Nie żyje John Fahey
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 12 Września 2020

Cały świat obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje prawdziwa legenda sportu, miał 75 lat

Wiadomości o odejściu legendarnego członka komitetu olimpijskiego wywołały wielki smutek wśród kibiców na całym świecie. Chodzi o mężczyznę, który był wyjątkowo zasłużony dla promocji sportu nie tylko w swoim kraju, lecz na całym świecie.

Wiadomości o śmierci legendarnego włodarza związanego przez lata ze środowiskiem olimpijskim wywołały wielki smutek wśród kibiców nie tylko z jego ojczyzny. Wszystko przez liczne zasługi mężczyzny na rzecz promocji sportu na całym świecie. Trzeba przyznać, że przez długie lata działał on w celu propagowania aktywności fizycznej, a jeszcze wcześniej sam był aktywnym i wyróżniającym się profesjonalnym zawodnikiem.

Wielu kibiców kojarzyło go w związku z działalnością w komitetach olimpijskich, jednak jego zasługi w świecie sportu to nie tylko walka o organizację prestiżowej imprezy w swojej ojczyźnie. Wcześniej kibice znali go z doskonałych występów na krajowych boiskach, gdzie był doceniany i wyróżniany jako jeden z najlepiej grających zawodników w lidze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Z ostatniej chwili. Znamy kadrę reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Sensacja, nie ma Kamila StochaZ ostatniej chwili. Znamy kadrę reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Sensacja, nie ma Kamila StochaCzytaj dalej

Wiadomości. Nie żyje legendarny włodarz

Dziś światowe media poinformowały kibiców, że nie żyje John Fahey, kultowy działacz pochodzący z Nowej Zelandii. Przez lata działał on zarówno na rzecz zarówno Nowej Zelandii, jak i Australii. To on był symbolem walki o organizację igrzysk olimpijskich w Sydney, za co wdzięczne mu były tysiące kibiców. Ludzie przez lata pamiętali, że to właśnie on bardzo długo walczył o zorganizowanie wielkiej imprezy sportowej w ich kraju.

Przed rozpoczęciem kariery w roli działacza sportowego John Fahey uprawiał rugby. Po zakończeniu pracy nad organizacją igrzysk mężczyzna został wybrany na szefa WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej (rolę tę pełni dziś Witold Bańka). Z tego powodu znali go nie tylko fani w Australii i w Nowej Zelandii, lecz również kibice z całego świata, którzy byli wdzięczni za starania w celu wyeliminowania dopingu.

Na jaw wyszły zarobki Roberta Lewandowskiego. Kwota po prostu nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądzeNa jaw wyszły zarobki Roberta Lewandowskiego. Kwota po prostu nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądzeCzytaj dalej

Wiadomości pogrążyły kibiców w smutku

W 2001 roku zdiagnozowano u niego raka płuc, do czego doszło w momencie, gdy zdecydował się na zaangażowanie w krajową politykę. Ostatecznie jednak nie dał się strasznej chorobie i choć zrezygnował z kariery polityka, to osiągnął wiele innych sukcesów. Zmarł w wieku 75 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci będą mogli więcej zarobić i będą bardziej chronieni? Pomysły związkowców mogą uratować 340 tys. osób
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Wspaniała wiadomość dla polskich kibiców. Reprezentant Polski może wrócić do Ekstraklasy
  4. Justyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeń
  5. Afera z Bońkiem i Kaczyńskim w tle. O sprawie rozpisują się nawet media za granicą
  6. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News