Wiadomości
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Listopada 2020

Polskie media przekazują tragiczne wiadomości. Nie żyje kultowy polski piłkarz, cieszył się wielką popularnością

Wiadomości, jakie w czwartek pojawiły się w mediach, są niesamowicie smutne. Dowiedzieliśmy się, że zmarł nagle niezwykle popularny wśród Polaków piłkarz. Zawodnik zaskarbił sobie sympatię ludzi swoimi niesamowitymi występami w polskiej lidze. Jego historia, którą kilka lat temu opisywały krajowe media, niezwykle spodobała się Polakom i przyniosła mu wielką popularność. Niestety teraz piłkarz zmarł nagle i pozostawił po sobie wielki smutek. 

Wiadomości o nagłej śmierci słynnego w całej Polsce piłkarza zasmuciły kibiców. Nie żyje Ryszard Kacerz, zawodnik, którego historią kilka lat temu żyła cała Polska. Informację o jego śmierci przekazał klub, w którym występował.

Tysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowaniaTysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowaniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  2. Dzieci nie wrócą do szkoły po 29 listopada? Wiceminister zdrowia przekazał fatalne wiadomości
  3. Adam Małysz dostał najważniejsze zadanie. Pomagał Polakom, wszystko wyszło przez zdjęcie (FOTO)


Wiadomości o śmierci popularnego polskiego piłkarza, zasmuciły kibiców

Niezwykle smutne informacje dotarły do nas w czwartek. Okazało się, że zmarł Ryszard Kacerz, piłkarz, którego historia kilka lat temu zachwyciła całą Polskę. Pan Ryszard był bowiem najstarszym aktywnie grającym piłkarzem w naszym kraju.

Ryszard Kacerz występował w małopolskim zespole Grom Kraków. Kilka lat temu stało się o nim głośno za sprawą reportażu przygotowanego przez dziennikarzy portalu interia.pl. Przybliżali oni wówczas sylwetkę rekordzisty, jeśli chodzi o najstarszego piłkarza w Polsce.

Historia opisana przez interia.pl przyniosła Ryszardowi Kacerzowi wielką popularność wśród Polaków, dlatego też informacja o jego śmierci wywołała wielki smutek. Pan Ryszard rozpoczynał grę na boiskach w Małopolsce już w latach 70. ubiegłego wieku.

- Kręcił się koło klubu. Był jakby gospodarzem obiektu. Przychodziliśmy na treningi, a on pytał, czy może z nami pokopać. I w pewnym momencie dołączył do drużyny - zdradzał w rozmowie z dziennikarzami kapitan Gromu Kraków Marcin Korepta.

Po meczu Jerzy Brzęczek nagle przekazał porażające informacje. Chodzi o zdrowie jednego z piłkarzy, potężny ciosPo meczu Jerzy Brzęczek nagle przekazał porażające informacje. Chodzi o zdrowie jednego z piłkarzy, potężny ciosCzytaj dalej


Nie żyje najstarszy piłkarz w Polsce Ryszard Kacerz

Pan Ryszard występował na pozycji bramkarza. Aż do 80. roku życia był zawodnikiem Gromu, występującego w małopolskiej C klasie. Wówczas, gdy lekarz nie chciał podbić jego karty zdrowia, pan Ryszard przeniósł się do drużyny oldbojów. W zwyczaju miał zmieniać numer koszulki z każdymi urodzinami.

- Sam sobie dopisuję - mówił w rozmowie z interia.pl. Żartował, że być może uda mu się dojść jeszcze wyżej. - W klubie mamy 93. Może się uda? - śmiał się popularny “Rico”. Niestety ta sztuka nie uda się sympatycznemu zawodnikowi.

Ryszard Kacerz zmarł we wtorek w wieku 84 lat. Informację o śmierci wieloletniego zawodnika przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Grom Kraków. Pogrzeb zmarłego zaplanowano na 13 listopada.

- Gdy mieliśmy 35 lat, to już ziewaliśmy, a on jest ponad dwa razy starszy i jeszcze się sportem nie znudził! Wciąż ma motywację, werwę, a przecież walczy sam ze sobą. Trzeba pamiętać, że Grom nie jest najmocniejszy w klasie C. Czapki z głów przed panem Ryszardem, bo co tydzień przechodzi weryfikację moralną. W dodatku występuje z zawodnikami, którzy rocznikowo są dla niego trampkarzami. - podziwiał najstarszego piłkarza w Polsce Ryszard Niemiec prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Co ciekawe, kojarzyły go tysiące osób z całego świata. Wszystko przez to, że był on jednym z najstarszych, o ile nie najstarszym aktywnym piłkarzem.

Źródło: interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misji
  2. Oddała dziecko do adopcji. 45 lat później jeden telefon sprawił, że nie potrafiła myśleć już o niczym innym
  3. Cristiano Ronaldo na wylocie z Juventusu. Zgłosił się chętny, "mamy pieniądze i możliwości"
  4. Jerzy Brzęczek wyjawił, kto zagra dziś z Ukrainą. Pojawi się aż dwóch debiutantów
  5. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów
  6. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News