wiadomości molestowanie seksualne
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 13 Maja 2020

Legendarny sportowiec oskarżony o ohydne czyny. Wielki mistrz pokazał oblicze bestii

Przykre wiadomości dotarły do polskich fanów judo z Korei Południowej. Były mistrz świata został oskarżony o molestowanie seksualne nastolatki. Koreańska Federacja Judo nie czekała na wyrok sądu i już teraz dożywotnio zdyskwalifikowała zawodnika. To już kolejny raz kiedy wicemistrz olimpijski ma poważne problemy z prawem.

Wiadomości, które dotarły do nas z Korei Południowej, są zatrważające. Mistrz Olimpijski w judo z Pekinu Wang Ki-Chun został dożywotnio zawieszony przez tamtejszą federację. Przyczyną tak drastycznej decyzji miały być zarzuty jakie postawiono zawodnikowi. Koreańska agencja Yonhap podała, że zawodnik miał dokonać napaści seksualnej na nastolatce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówBył przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówCzytaj dalej

Wiadomości z Korei nie pozostawiają złudzeń

Judoka, który w 2008 roku zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, wycofał się z międzynarodowej rywalizacji cztery lata temu. Obecnie przygotowywał się do podjęcia pracy trenera, jednak przez zawieszenie może okazać się to niemożliwe. 31- letni zawodnik przebywa w areszcie od początku maja.

Decyzja o zawieszeniu Wang Ki-Chuna zapadła jednogłośnie. Jak podkreśliła federacja, zarzuty nie zostały jeszcze potwierdzone, ale prowadzone w tej sprawie śledztwo już wykazało, że jak podaje federacja "wszedł w niewłaściwe stosunki z nieletnią osobą i naruszył w ten sposób integralność oraz status społeczny judo". Zawodnik odwołał się od tej decyzji do komisji dyscyplinarnej.

Znany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieZnany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieCzytaj dalej

To nie pierwsze kłopoty z prawem Judoki

To nie jest pierwszy raz, kiedy wicemistrz Olimpijski ma problemy z prawem. W 2009 roku miał się dopuścić przemocy wobec innych osób. Do incydentu doszło w jednym z klubów nocnych, gdzie Wang Ki-Chun miał uderzyć jedną z kobiet. Wtedy jednak doszło do ugody między stronami. W 2015 roku zawodnik trafił do aresztu wojskowego, w którym przebywał osiem dni. Podczas obowiązkowego szkolenia wojskowego wicemistrz Olimpijski używał telefonu komórkowego, co jest surowo zabronione.

Wang Ki-Chun walczył w kategorii 73 kilogramów. Największe sukcesy odniósł właśnie w Pekinie, gdzie zdobył srebrny medal, do tego dwukrotnie był najlepszym judoką świata. Wygrywał w światowym czempionacie w 2007 i 2019 roku. Polscy kibice mieli okazję podziwiać byłego mistrza świata w akcji w Pucharze Świata w Warszawie. Wang Ki-Chun zwyciężył wtedy w kategorii 81 kg.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News