Wiadomości
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Lipca 2020

Polskie media podają dalej dramatyczne wieści. Nie żyje były trener Kadry Narodowej, fani polskiego sportu w żałobie

Wiadomości, jakie obiegły dzisiaj całą Polskę, są niesamowicie smutne. Odszedł od nas kolejny wybitny przedstawiciel świata sportu w naszym kraju. Mężczyzna doczekał się statusu legendy, gdyż przez lata kariery i działania na rzecz rozwoju swojej ukochanej dyscypliny, miał ogromny wpływ na sukcesy osiągane przez naszą reprezentację. Całe środowisko ludzi uwielbiających aktywność fizyczną pogrążyło się w żałobie. 

Wiadomości o śmierci kolejnego już wybitnego przedstawiciela świata sportu obiegły dzisiaj Polskę. Kibice pogrążyli się w smutku, gdy potwierdzona została informacja, że zmarł legendarny Ryszard Kuś, były zawodnik i trener Spadochronowej Kadry Narodowej.

Narzeczona Artura Szpilki pokazała za dużo i rozpaliła tysiące fanów na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała za dużo i rozpaliła tysiące fanów na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała
  2. Dramat w kościele, 5 osób nie żyje, są ranni. Tragiczne wiadomości ze świata


Wiadomości o śmierci legendy obiegły Polskę

Przykre informacje wstrząsnęły dzisiaj Polską. Kibice sportu pogrążyli się w smutku, gdy okazało się, że nie żyje były zawodnik i trener Spadochronowej Kadry Narodowej Ryszard Kuś. Urodzony w 1940 roku w Ołpinach na Podkarpaciu, Kuś większość życia poświęcił spadochroniarstwu. W swoim życiu oddał aż 1247 skoków ze spadochronem, a gdy zakończył już karierę aktywnego zawodnika, poświęcił się pracy szkoleniowej.

W latach 1975-1983 był trenerem Spadochronowej Kadry Polski, której zawodnicy na przestrzeni lat zdobyli wiele tytułów i trofeów. Ryszard Kuś sam również wielokrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Polski i międzynarodowych zawodach, które przyniosły mu wiele sukcesów i z czasem przyniosły mu status legendy. Na swoim koncie ma sześć udanych prób bicia rekordów Polski, w tym jeden w nocy.

Druzgocące wyznanie Adama Małysza. Nikt nie zdawał sobie sprawy z jego dolegliwości, padły szczere słowaDruzgocące wyznanie Adama Małysza. Nikt nie zdawał sobie sprawy z jego dolegliwości, padły szczere słowaCzytaj dalej


Nie żyje wybitny zawodnik i trener

Ryszard Kuś zakończył karierę zawodniczą dość wcześnie, bo już w wieku trzydziestu lat. Później rozpoczął pracę szkoleniową i pracował również w Aeroklubie Wrocławskim oraz we Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Zakładzie Spadochroniarstwa. Posiada także licencję pilota szybowcowego i samolotowego. Za swoje zasługi dla sportu i kraju został odznaczony. Ryszard Kuś zmarł w wieku 80 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już prawie 60 tys. matek dostało w czerwcu dodatkowe pieniądze. Ma być ich znacznie więcej
  2. Pamiętasz te urządzenia? Tylko wychowani w PRL znają ich zastosowanie
  3. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  4. Kultowy klub o krok od awansu do polskiej Ekstraklasy. Mogą awansować za tydzień, trzeba spełnić jeden warunek
  5. Szokujący wpis Marcina Gortata na Instagramie. Momentalnie spotkał się z falą krytyki, niezrozumiałe zachowanie
  6. Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News