wiadomości
pixabay.com
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Maja 2020

Smutna informacja pogrążyła miliony Polaków. Nie żyje Henryk Jaskuła

Wiadomości płynące ze świata sportu są ostatnimi czasy wyjątkowo smutne. Szczególnie, że w ostatnim czasie pożegnaliśmy wielu sportowców, którzy naznaczyli się w historii polskiego i światowego sportu. Dzisiaj pożegnaliśmy Hernyka Jaskułę. Sportowca, który osiągnął coś, co już na zawsze zapisało się w dziejach naszego sportu.

Wiadomości o śmierci znanych sportowców są dla kibiców wyjątkowo smutne. Szczególnie, kiedy żegnamy legendy, które na zawsze odcisnęły swój ślad w historii i stały się inspiracją dla milionów. Dzisiaj kraj obiegła wyjątkowo przykra informacja o Henryku Jaskule, który w swoim życiu osiągnął coś, czym nie mógł przed nim poszczycić się żaden Polak.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości. Nie żyje Henryk Jaskuła

Jaskuła, który zmarł w wieku 96 lat był pierwszym Polakiem i jedną z trzech osób, które przepłynęły samotnie świat bez zawijania do portów. Wielka wyprawa Polaka zaczęła się 12 czerwca 1979, kiedy to sportowiec płynący "Darem Przemyśla" wyruszył na trwającą 344 dni wyprawę do okoła globu. Polak wrócił pomyślnie do portu w Gdynii 20 maja 1980 roku, a więc zmarł chwilę przed 40 rocznicą swojego osiągnięcia.

Henryk Jaskuła był uważany za jedną z najwybitniejszych postaci w historii sportów wodnych, a jego postawa i osiągnięcie stały się wzorem dla wielu naśladowców. Smutna informacja została przekazana po raz pierwszy przez prezydenta Przemyśla, który w specjalnym komunikacie wspomniał legendę.

Nowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyNowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyCzytaj dalej

Wspaniałe pożegnanie kapitana

Jak na razie, nie stwierdzono co było przyczyną śmierci polskiego sportowca. Pojawiły się w tej sprawie pewne spekulacje, ale ani rodzina, ani znajomi ich nie potwierdzają.

- Odszedł od nas wybitny przemyślanin - kapitan Henryk Jaskuła. Żegluj kapitanie po niebiańskich oceanach - napisał prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun na Facebooku, żegnając jednego z najsłynniejszych mieszkańców miasta w historii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy pilnie apelują do Polski. Sprawa dotyczy tysięcy Polaków
  2. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News