Wiadomości dziennikarz
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 15 Października 2020

Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie

Wiadomości, które dotarły ze Szczecina, załamały kibiców sportu w Polsce. Zmarł znany i ceniony dziennikarz sportowy, jeden z najlepszych w swoim fachu. Szczególnie ukochał sobie piłkę nożną. Przez lata pisał o Pogoni Szczecin, której poświęcił kilka książek. Środowisko sportowe w Polsce pogrążyło się w żałobie.

Wiadomości ze Szczecina załamały polskich kibiców sportu. Nagle zmarł Wojciech Parada, legendarny dziennikarz "Kuriera Szczecińskiego", z którym związany był niemal 30 lat. Dramatyczne informacje przekazali koledzy i koleżanki z redakcji Parady. Miał 54 lata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Światowe media podały druzgocącą informację. Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
  2. Odbierzesz telefon, stracisz czujność i przy tym oszczędności. W całym kraju pojawiły się oszustwa nową metodą
  3. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
Ohydny żart Marcina Najmana. Bokser zrównany z ziemią za antysemicki wpisOhydny żart Marcina Najmana. Bokser zrównany z ziemią za antysemicki wpisCzytaj dalej

Wiadomości o śmierci dziennikarza załamały kibiców

- Zmarł Wojciech Parada, nasz redakcyjny kolega, wielki pasjonat i znawca sportu. Wiadomość o jego nagłym odejściu wstrząsnęła naszą redakcją i okryła nas wielkim smutkiem - przekazano w czwartek na stronie internetowej "Kuriera Szczecińskiego".

Z redakcją był związany od 1992 roku. Przychodził tam jako początkujący dziennikarz, a już kilka lat później został kierownikiem działu sportowego redakcji. Na łamach "Kuriera Szczecińskiego" pisał o różnych dziedzinach sportu, ale jego ukochaną dyscypliną była piłka nożna. Ukochaną drużyną, o której często pisał była Pogoń Szczecin, której poświęcił kilka książek m.in. „Futbol po szczecińsku” i „Klubowe rywalizacje Pogoni”.

W swoich tekstach nie bał się wyrażać mocnych i odważnych opinii, niekiedy nawet kontrowersyjnych. Bardzo mocno skupiał się także na piłce młodzieżowej i juniorskiej. Zdaniem tych, którzy go znali, miał świetne oko do młodych talentów. Jeszcze w ubiegłym roku otrzymał nagrodę "Propagatora Sportu".

Reprezentant Polski rozbawił kibiców z całego świata do łez. Jego wpadka stała się hitem internetu (WIDEO)Reprezentant Polski rozbawił kibiców z całego świata do łez. Jego wpadka stała się hitem internetu (WIDEO)Czytaj dalej

Nie żyje wybitny dziennikarz sportowy

Był bardzo ceniony w środowisku dziennikarskim. Jego wiedza o piłce nożnej była nie do przecenienia. Zasługi miał nie tylko w sporcie. Jako jedyny dziennikarz sportowy otrzymał tytuł "Dziennikarza Roku". Nagrodę przyznano Paradzie w ubiegłym roku w konkursie organizowanym przez szczeciński oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.

- Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale Wojtka Parady po prostu nie da się zastąpić. Będzie nam Go brakowało w redakcji, na łamach i na naszej stronie. To dla nas wszystkich wielka strata - napisała redakcja "Kuriera Szczecińskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Poczta Polska ściągnęła nagle 1400 zł z konta kobiety. Absurdalne opłaty, nie pomógł nawet apel Sasina
  3. Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  5. Mariusz Pudzianowski wygadał się przed tysiącami Polaków. Jest w związku, wszystko ogłosił w sieci
  6. Mówią, że nie ma u nich koronawirusa. Nie publikują wyników testów, twierdzą, że wygrali. Dobry kierunek dla turystów?

RACUCHY Z JABŁKAMI - BŁYSKAWICZNY PRZEPIS NA NIEBIAŃSKI SMAK DZIECIŃSTWA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News