Wiadomości trener
Pixabay.com
Autor Łukasz Kowalski - 15 Grudnia 2020

Przed chwilą podano tragiczne wiadomości. Nie żyje słynny szkoleniowiec, prowadził kluby piłkarskie

Wiadomości, jakie docierają we wtorek z Bałkanów, coraz bardziej zasmucają kibiców piłki nożnej. Media właśnie obiegła informacja o śmierci kolejnego znakomitego szkoleniowca z tamtego regionu. Zmarł Milomir Odović, Były zawodnik i trener klubu piłkarskiego Željezničar. Miał 65 lat. Od dłuższego czasu zmagał się z bardzo poważną chorobą.

⦁ Wiadomości z Bałkanów coraz bardziej zasmucają kibiców.
⦁ Nie żyje były zawodnik i trener klubu piłkarskiego Željezniča Milomir Odović.
⦁ Od dłuższego czasu szkoleniowiec zmagał się z ciężką chorobą. Miał 65 lat.
⦁ To kolejny szkoleniowiec z Bałkanów, który zmarł we wtorek.

Wiadomości, które potwierdził FK Željezničar, zasmuciły kibiców. We wtorek po południu media na świecie obiegły informacje o śmierci wieloletniego szkoleniowca zespołu Milomira Odovicia. Bośniacki trener miał 65 lat.

Wiadomości z Bośni załamały kibiców

- Milomir Odović zmarł w wieku 65 lat - Spoczywaj w pokoju, mistrzu - napisał klub na swojej stronie internetowej. - Odović zmarł w wieku 65 lat po długiej i trudnej walce z chorobą - dodano.

Urodzony w 1955 roku piłkarz swoje pierwsze kroki stawiał w juniorskich zespołach Sloga Ilijašu. Jeszcze jako junior przeniósł się do FK Željezničar i to tam rozpoczęła się jego profesjonalna przygoda z piłką nożną.

W pierwszym zespole FK Željezničar zadebiutował w sezonie 1974/1978 i szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. W klubie występował nieprzerwanie przez ponad 10 lat i stał się legendą zespołu. Dla FK Željezničar zagrał 262 oficjalne mecze, w których strzelił 25 bramek.

Polskie media podają dalej tragiczne wiadomości. Nie żyje Jerzy Jankowski, wielu Polaków w żałobiePolskie media podają dalej tragiczne wiadomości. Nie żyje Jerzy Jankowski, wielu Polaków w żałobieCzytaj dalej

W 1985 roku przeniósł się do Austrii, gdzie reprezentował barwy VÖEST Linz i Spittal. Na zakończenie kariery wrócił jeszcze do Bośni i grał w Visoko. Zaraz po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę jako szkoleniowiec.

Nie żyje legenda bośniackiego klubu

Swoją pozycję w bośniackiej piłce zbudował sobie głównie prowadząc FK Željezničar. Swój ukochany klub prowadził aż trzy razy. - Jako żołnierz klubu odpowiadał na każde wezwanie, a Plave prowadził trzykrotnie, zbierając łącznie 71 meczów na ławce Željezničara - napisał klub we wspomnieniu.

Do tego przez lata pracował także z młodzieżowymi zespołami FK Željezničar. W swojej karierze trenerskiej prowadził także Slavię Sarajewo, Rudar Kakanj, Borac Banja Luka czy Olimpik Sarajewo.

- FC Željezničar składa najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i wszystkim pogrążonym w żałobie. Mistrzu Ody, spoczywaj w pokoju! - napisał klub w oświadczeniu.

Kilka godzin przed wiadomościami o śmierci Odovicia, serbskie media przekazały, że zmarł Zoltana Sabo. Miał 48 lat. Jeszcze w piątek prowadził zespół FK TSC Backa Topola w meczu przeciwko FK Radnik Surdulica (1:3).

Zespół objął w sieroniu 2018 roku. Z klubem wywalczył najlepsze w historii czwarte miejsce w serbskiej ekstraklasie i dzięki temu wystąpił w eliminacjach Ligi Europy. Tam dopiero po rzutach karnych przegrali w II rundzie z FCSB (dawniej Steaua Bukareszt).

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News