Wiadomości
Pixabay - CC0 Public Domain
Autor Wojciech Olszowy - 16 Grudnia 2020

Przed chwilą przekazano nam tragiczne wiadomości. Nie żyje legenda polskiego klubu, odszedł po walce z ciężką chorobą

Wstrząsające wiadomości dotarły do nas z Poznania. Miejscowy Lech poinformował o śmierci swojej legendy. Odszedł Eugeniusz Głoziński. Miał 63 lata. Walczył z ciężką chorobą. W Kolejorzu był człowiekiem-instytucją.

  • Zmarł Eugeniusz Głoziński
  • Miał 63 lata, walczył z chorobą
  • Jego śmierć potwierdził Lech Poznań
  • Był on piłkarzem, a później pracownikiem Kolejorza, w którym spędził pół wieku

Wiadomości o stanie zdrowia Eugeniusza Głozińskiego interesowały wielu kibiców Lecha Poznań. To legenda klubu. Z Kolejorzem związany prawie przez 50 lat jako piłkarz i pracownik. Był uwielbiany przez wszystkich. Jego śmierć wstrząsnęła kibicami. Wszystko przed ważnym meczem Lecha.

Wiadomości. Nie żyje legenda Lecha Poznań

Przykre wiadomości przekazał nam Lech Poznań za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. To koszmarny dzień dla klubu i jego kibiców. Eugeniusz Głoziński był uwielbiany przez wszystkich. Znał go każdy, kto miał kontakt z Kolejorzem. Mężczyzna przegrał walkę z ciężką chorobą.

Z Lechem Poznań był związany przez blisko 50 lat. Jest wychowankiem klubu. Nie zrobił jednak kariery w pierwszym zespole. Zagrał jeden mecz w Ekstraklasie. Było to w sezonie 1973/1974. Dopiero skończył siedemnaście lat. W 1980 roku przeniósł się do Nielby Wągrowiec, gdzie spędził tylko jeden sezon. Wrócił do Poznaniai grał w rezerwach. Po zakończeniu kariery nie rozstał się z Lechem. Został kit managerem. Przez długie lata odpowiadał za sprzęt zawodników.

O pogorszeniu stanu zdrowia Eugeniusza Głozińskiego dowiedzieliśmy się przed starciem Kolejorza z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Lechici wyszli wtedy w koszulkach, którymi wyrazili wsparcie dla swojej legendy. Niestety, nie udało mu się wygrać walki z chorobą.

Jego śmierć wstrząsnęła całym klubem i jego kibicami. W mediach społecznościowych mnóstwo fanów wyraża swój żal. "Człowiek, którego przy Lechu pamiętam od zawsze. Wielki smutek", "Człowiek z charakterem. Twarz Kolejorza. Wielka strata dla społeczności wielkopolskiej" - czytamy w komentarzach pod informacją o śmierci 63-latka.

Tak mieszka Kamil Stoch. Ma posiadłość jak pałac z bajki, zapracował sobie na niąTak mieszka Kamil Stoch. Ma posiadłość jak pałac z bajki, zapracował sobie na niąCzytaj dalej

Dramatyczne wiadomości dotarły przed spotkaniem Lecha. W środę zagra z Pogonią Szczecin. Dla poznaniaków to ważny mecz. Muszą nadrabiać straty w ligowej tabeli. Na starcie z Pogonią wyjdą z czarnymi opaskami na ramieniu. Kolejorz już zareagował na śmierć swojej legendy. Klubowa strona oraz zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych są czarno-białe.

Wciąż czekamy na informacje o pogrzebie Eugeniusza Głozińskiego. Lech Poznań poda datę.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News