Wiadomości
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

Nie żyje trener reprezentacji Polski. Był medalistą mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich

Wiadomości, jakie pojawiły się we wtorkowy poranek w polskich mediach, są niesamowicie smutne. Dowiedzieliśmy się, że zmarł były trener reprezentacji Polski. Ze swoimi podopiecznymi osiągnął wielkie sukcesy i sięgnął po medale najważniejszych imprez na świecie. Informacja o śmierci legendy polskiego sportu bardzo zasmuciła kibiców. 

Wiadomości o śmierci kolejnej legendy polskiego sportu obiegły cały kraj. Niestety odszedł od nas na zawsze wybitny trener, który w przeszłości prowadził reprezentację Polski w piłce siatkowej. Z drużyną narodową osiągnął wielkie sukcesy.

Bunt w reprezentacji Polski. Nie tylko Robert Lewandowski ma dość Jerzego Brzęczka, jego posada wisi na włoskuBunt w reprezentacji Polski. Nie tylko Robert Lewandowski ma dość Jerzego Brzęczka, jego posada wisi na włoskuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Agata Duda wydała nagłe oświadczenie. Pierwsza Dama zabrała głos w sprawie ciąż
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę


Wiadomości o śmierci trenera reprezentacji Polski poruszyły kibiców

Kolejne niesamowicie smutne informacje obiegły polskie media. Niestety zmuszeni jesteśmy pożegnać kolejną wybitną postać polskiego sportu. Zmarł były trener siatkarskiej reprezentacji Polski.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy byłego trenera reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Zygmunt Jakubik, który doprowadził nasze zawodniczki do piątego miejsca na mistrzostwach świata w 1973 roku, zmarł w wieku 84 lat. Osiągnięcia jego zawodniczek przez dziesięciolecia były nie do pobicia dla kolejnych pokoleń.

Teraz niestety także środowisko polskiej siatkówki pogrążyło się w żałobie. We wtorek dowiedzieliśmy się o śmierci byłego selekcjonera żeńskiej reprezentacji. W wieku 92 lat zmarł Benedykt Krysik.

Krysik przez pięć lat piastował funkcję trenera reprezentacji kobiet. W latach 1965-1970 osiągnął wraz z naszymi zawodniczkami wielkie sukcesy i zdobył medale na najważniejszych imprezach.

Dawid Kubacki niebawem zostanie ojcem. Skoczek bardzo się obawia, rokowania są niepewneDawid Kubacki niebawem zostanie ojcem. Skoczek bardzo się obawia, rokowania są niepewneCzytaj dalej

Nie żyje Benedykt Krysik, architekt wielkich sukcesów polskich siatkarek

Podopieczne Benedykta Krysika w 1967 roku zawojowały Stary Kontynent i zdobyły tytuł wicemistrzyń Europy. Był to dopiero początek wielkich sukcesów naszej kadry. Już rok później, podczas igrzysk olimpijskich w Meksyku Polki wywalczyły brązowy medal.

- To były wspaniałe dziewczęta. Pracowite i zdyscyplinowane. Jeśli dzisiaj miałyby do dyspozycji takie zaplecze finansowe i sportowe, to niewykluczone, że zostałyby mistrzyniami olimpijskimi - wspominał w 2013 roku swoje podopieczne Krysik podczas spotkania w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

To właśnie PZPS przekazał smutne informacje o odejściu legendarnego trenera. W specjalnym wpisie na stronie internetowej związku przypomniano ścieżkę kariery Benedykta Krysika i przybliżono jego największe sukcesy. “Rodzinie i Najbliższym Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia” - czytamy.

Po zakończeniu pracy z Polkami Krysik pracował w Górniku Kazimierz i Kolejarzu Katowice. Następnie wyjechał do Holandii, gdzie przejął prowadzenie męskiej reprezentacji tego kraju. Nas stanowisku tym pracował przez cztery lata.

Benedykt Krysik przeprowadził się następnie do Szwecji. To właśnie stamtąd dotarły informacje o jego śmierci. Zmarł 14 listopada w Goeteborgu w wieku 92 lat.

Źródło: pzps.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Teleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna prace
  2. Musiała uciec od męża alkoholika z piątką dzieci. Pani Angelika w końcu odmieniła swoje życie
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Kierowco, pamiętaj o tym szczególe przy wymianie opon. Może cię kosztować spory mandat
  7. Ponad 1,4 mln osób może dostać częściowy zwrot za paliwo. Jest jeden warunek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News