nie żyje
pixabay.com
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Kwietnia 2020

Nie żyje kultowa postać polskiego sportu. Media potwierdziły informacje o śmierci, sportowcy w żałobie

Wiadomości z Polski zasmuciły wielu kibiców z naszego kraju. W wieku 72 lat odszedł jeden z największych autorytetów polskiego sportu. Mężczyzna, który już od lat 60. był związany z polskim sportem odszedł, a jego pamięć została uczczona przez sportowców i miłośników jego dyscypliny sportu.

Wiadomości z Polski zasmuciły wszystkich kibiców. Dzisiaj pożegnaliśmy kolejną ikonę polskiego sportu, która była zaangażowana w dyscyplinę od lat. Legendarna postać, która była istnym uosobieniem sportu w kraju odeszła w wieku 72 lat. Jego pamięć została uczczona przez kibiców, działaczy i sportowców.

Kamil Stoch przerwał milczenie. Zabrał głos w sprawie końca kariery. Ważne informacjeKamil Stoch przerwał milczenie. Zabrał głos w sprawie końca kariery. Ważne informacjeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze

Wiadomości. Nie żyje ikona polskiego sportu

Działaczem, który dzisiaj zmarł jest legendarna postać polskiego żeglarstwa - Zbigniew Stosio. Zmarły dziś 72-latek żeglarstwem zainteresował się jeszcze jako harcerz w latach 60. Swoją pasję przełożył na zawód i zajmował takie stanowiska w świecie polskiego sportu jak przewodnicząct Komisji Rewizyjnej Polskiego Komitetu Olimpijskiego, był także w zarządzie PKOl-u oraz Komisji Sportu Dzieci i Młodzieży.

- Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 17 kwietnia o godz. 21:55 w wieku 72 lat zmarł Zbigniew Stosio Sekretarz Generalny Polskiego Związku Żeglarskiego. - poinformowali działacze PZŻ.

Kibice pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda piłki nożnej, jego gra inspirowała milionyKibice pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda piłki nożnej, jego gra inspirowała milionyCzytaj dalej

Prezes PZŻ wspomina legendarnego działacza

Nie da się ukryć, że śmierć tak zasłużonej persony odbiła się dużym echem wśród przedstawicieli polskiego żeglarstwa. Najbardziej wzruszająco zmarłego wspomniał prezes Polskiego Związku Żeglarstwa - Tomasz Chamera.

- Nie było mnie jeszcze na świecie, a Zbyszek już żeglował i propagował żeglarstwo. Było ono jego całym życiem i wielką miłością. Zbyszka znałem ponad 20 lat. Przyjmował mnie do pracy w Polskim Związku Żeglarskim po wygranym konkursie na stanowisko trenera głównego. Dużo dyskutowaliśmy, często różniąc się w poglądach na funkcjonowanie Związku, wizji i priorytetów działania naszej organizacji. Na pewno łączyła nas jednak wspólna pasja do naszego sportu. Zbyszek tworzył historię, stając się bez wątpienia jedną z najważniejszych legend, a wręcz ikon polskiego żeglarstwa. Teraz z pewnością steruje dobrym jachtem, z korzystnym wiatrem, przyjaznym zafalowaniem, po akwenach wolnych od wszelkich emocji, których nie brakuje w naszej codzienności. Cześć jego pamięci! - wspomina prezes PZŻ na łamach strony internetowej związku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News