Świeczka
Pixabay
Autor - 19 Grudnia 2019

Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości

Wiadomości o jego stanie zdrowia zszokowały jego rodaków. Teraz niestety potwierdził się możliwie najgorszy scenariusz - wielokrotny mistrz kraju nie żyje. Federacja poinformowała o przyczynie śmierci.

Wiadomości, które napływają do nas z Hiszpanii, są niestety tragiczne. Kraj opłakuje znanego tam sportowca, który miał bardzo bogatą w sukcesy karierę. Znamy przyczynę jego śmierci. Pewne jest to, że odszedł z tego świata zdecydowanie za wcześnie. Jego przyszłość miała wyglądać zupełnie inaczej.

Robert Lewandowski pobił własny rekord. Tak dobry nie był jeszcze nigdyRobert Lewandowski pobił własny rekord. Tak dobry nie był jeszcze nigdyCzytaj dalej

Wiadomości z Hiszpanii były tragiczne

Nie żyje Ricardo Barbero, 22-krotny mistrz Hiszpanii w karate. Przyczyną jego śmierci był zawał serca. Wybitny karateka miał tylko 35 lat. O jego przedwczesnej śmierci poinformowała Hiszpańska Federacja Karate.

- Karate i cały hiszpański sport opłakuje swoją stratę. Chcemy pamiętać go jako wielkiego zawodnika, który z szacunkiem i oddaniem reprezentował barwy naszego kraju. Chcemy złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom z powodu nieodwracalnej straty, która wstrząsnęła nami wszystkimi - czytamy w komunikacie federacji.

Wiadomości o jego śmierci zasmuciły fanów karate

Barbero był bardzo utytułowany. Nosił pseudonim "Richi". Do sukcesów doprowadził go Miguel Angel Lopez. To właśnie pod jego okiem Ricardo Barbero dorastał jako zawodnik karate. Ciężko zdobyć 22 mistrzostwa w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej, a jemu się to udało. Do tego dwukrotnie stawał na podium europejskich mistrzostw w kategorii kumite. Hiszpański Komitet Olimpijski złożył z kolei kondolencje jego rodzinie.

- To smutna wiadomość dla hiszpańskiego karate. Jesteśmy w tym trudnym momencie z rodziną Barbero. Składamy im najszczersze kondolencje - czytamy w ich komunikacie.

Hiszpański sport jest teraz w żałobie, bo stracił bardzo utalentowanego zawodnika, który miał zadatki na to, by w przyszłości być znakomitym trenerem i przekazywać swoją wiedzę kolejnym pokoleniom. Tak się jednak niestety nie stanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski strzelił gola i zapisał się w historii! Wybitne osiągnięcie napastnika Bayernu
  2. Jak on to zrobił?! Fenomenalne trafienie Cristiano Ronaldo, wyskoczył jak koszykarz NBA! [WIDEO]
  3. Mistrzowie Europy cudem uniknęli kompromitacji w Klubowych Mistrzostwach Świata. Uratował ich gol w ostatniej minucie
  4. Gwiazdor Bayernu gra w koszulce dla dzieci. Eksperci dostrzegli nietypowy pomysł piłkarza
  5. Nieprawdopodobny wyczyn legendarnego bramkarza. Wyrównał wieloletni rekord i zapisał się w historii
  6. Nie żyje 26-letni sportowiec, wielokrotny mistrz. Zginął w absurdalnym wypadku podczas treningu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News