wiadomości kalisz
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Autor Łukasz Kowalski - 22 Maja 2020

Ujawniono przykre szczegóły śmierci w skateparku w Kaliszu. 16-latek zginął, bo chciał uratować małą dziewczynkę

Wiadomości, które dotarły w poniedziałek z Kalisza wstrząsnęły całą Polską. W kaliskim skateparku doszło do wypadku, w skutek którego zmarł 16-letni Dominik. Rodzina wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym informuje, że próbował uratować małą dziewczynkę. - Ratując ją stracił własne życie, to takie małe bohaterstwo - napisali najbliżsi nastolatka.

Wiadomości, które na początku tego tygodnia obiegły całą Polskę, zasmuciły wszystkich. W poniedziałek w kaliskim skateparku doszło do tragedii. 16-letni Dominik podczas wykonywania skoku upadł i uderzył głową o betonową ławkę. Mimo szybkiej pomocy kolegów i lekarzy chłopak zmarł w poniedziałek w nocy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecMedia z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecCzytaj dalej

Wiadomości, które w poniedziałek obiegły kraj, wstrząsnęły Polską

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 19. W kaliskim skateparku 16-letni Dominik jeździł na rowerze. Podczas próby wykonania skoku przewrócił się i uderzył głową o betonową ławkę. Natychmiast pierwszej pomocy udzielili mu koledzy, z którymi przebywał. - Wstępne ustalenia wskazują, że 16-latek upadł i doznał obrażeń ciała. Prawdopodobnie w chwili zdarzenia nie miał na głowie kasku. Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady, ustalili też świadków zdarzenia – powiedziała aspirant Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa kaliskiej policji.

Do całej sytuacji odniosła się rodzina zmarłego nastolatka. W wydanym oświadczeniu mówią o tym, że podczas skoku Dominik próbował zmienić tor "lotu" ponieważ przed nim pojawiła się mała dziewczynka.

- Dzieciaki, które tam wówczas były, mówią, że Dominik musiał zmienić kierunek lotu na rowerze, bo podjechała mu na hulajnodze mała dziewczynka, na którą by wjechał i pewnie zabił. Ratując ją stracił własne życie, to takie małe bohaterstwo… - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Robert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedziałRobert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedziałCzytaj dalej

Rodzina chce wydzielenia stref w skateparku

Rodzina w oświadczeniu zaznacza, że to właśnie dziewczynka, która wbiegła przed nastolatka, była przyczyną śmierci chłopaka. Bliscy zmarłego postulują, aby wydzielić w skateparku strefy dla początkujących dzieci i dla tych z bardziej zaawansowanymi umiejętnościami. W tym samym oświadczeniu rodzina przyznaje, że gdyby Dominik miał kask, to uniknąłby śmierci.

- Może na skateparku trzeba by wyznaczyć strefy, gdzie można trenować akrobacje na rowerze, desce czy hulajnodze i oddzielić ją od strefy, gdzie przyszły pojeździć małe dzieci na rolkach czy hulajnodze, bo to jest najprawdopodobniejsza przyczyna śmierci. Oczywiście rodzina jest świadoma, że gdyby miał wówczas kask, to nawet gdy ktoś mu zajeżdża drogę, a on w konsekwencji upada, może nie spowodowałoby takiego rozległego urazu głowy - napisała rodzina zmarłego 16-latka.

W Kaliszu znajomi i rodzina nastolatka chcą stworzyć graffiti w skateparku upamiętniające zmarłego Dominika i które będzie również przestrogą dla innych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny zakaz w Polsce może zostać przedłużony. Czekają na podpis premiera
  2. Ogromny smród w bloku. Mieszkańcy wezwali policję
  3. Patogwiazda Fame MMA przeszła nieprawdopodobną metamorfozę. Nie przypomina dawnej siebie (FOTO)
  4. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili
  5. Polskie media potwierdzają wspaniałe informacje. Rodzina Lewandowskiego powiększy się lada dzień, gratulujemy
  6. Prezydent Duda w końcu zabrał głos w sprawie afery wokół radiowej Trójki: To żenujące

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News