Wiadomości
instagram.com/realmadryt
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Marca 2020

Pilne wiadomości z Hiszpanii. Zapadły kluczowe decyzje dla przyszłosci piłki w tym sezonie, oficjalny komunikat

Wiadomości dotyczące koronawirusa przerażają mieszkańców całej Europy. Coraz więcej zgonów i przypadków zachorowań pojawia się z dnia na dzień w każdym europejskim państwie, a ligowa piłka nożna ostała się wyłącznie na Białorusi. Dzisiaj władze hiszpańskiej federacji podjęły decyzję dotyczące tego, jak będzie wyglądać przyszłość LaLigi w tym sezonie. Na takie informacje czekali wszyscy miłośnicy piłki nożnej.

Wiadomości dotyczące epidemii Covid-19 na kontynencie europejskim każą traktować piłkę nożną z pewnym dystansem. Ciężko jest myśleć o rozgrywaniu meczów w momencie, w którym liczba chorych i zakażonych wzrasta, a rządy państw decydują się na coraz większe obostrzenia mające na celu zwalczenie choroby. Władze piłkarskich federacji stanęły przed wyzwaniem dokończenia rozgrywek bądź zadecydowaniu o tym, kto pozostanie mistrzem kraju, awansuje do europejskich pucharów, a także spadnie z ligi. Władze hiszpańskiej LaLigi podjęły dzisiaj tego typu decyzję. Na taki komunikat czekali wszyscy kibice.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykomWiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykomCzytaj dalej

Wiadomości z Hiszpanii w sprawie przyszłości LaLiga. Wątpliwości w sprawie przyszłości ligowej piłki

Wśród fanów piłki w Hiszpanii trwa właśnie dyskusja dotycząca tego, kto powinien wygrać LaLigę. Regulamin rozgrywek wskazuje na FC Barcelonę, ale przeciwni przyznaniu tytułowi "Dumie Katalonii" są działacze i kibice Realu Madryt, którzy wskazują, że drużyna "Królewskich" była lepsza w trakcie spotkań bezpośrednich.

Sam szef federacji piłkarskiej, Luis Rubiales nie jest fanem zakończenia rozgrywek w tym momencie. Jak sam mówi, mistrzostwo Blaugrany jest bardzo kontrowersyjne i przyznanie tytułu FC Barcelonie byłoby niesprawiedliwe

- Przyznanie tytułu Barcelonie będzie ogromną niesprawiedliwością. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jak wyglądałaby tabela na koniec sezonu - mówi Rubiales.

Wielcy rywale polskich skoczków bez trenera. Dymisja szkoleniowca zaskoczyła wszystkichWielcy rywale polskich skoczków bez trenera. Dymisja szkoleniowca zaskoczyła wszystkichCzytaj dalej

Władze LaLiga podjęły decyzję

Ostatecznie, działacze klubów i hiszpańskiej federacji podjęły decyzję, w myśl której rozgrywki zostaną zawieszone do odwołania. Pierwotnie były to zaledwie dwie kolejki ligowe, jednak sytuacja na Półwyspie Iberyjskim nie pozwala na bezpieczne rozgrywanie spotkań. Zdaniem dziennikarzy "AS-a", zawodnicy na boiska wrócą najwcześniej pod koniec kwietnia.

- Rozgrywki będą zawieszone, dopóki organy hiszpańskiego rządu nie uznają, że można je wznowić. Jednocześnie chcielibyśmy przekazać nasze kondolencje rodzinom wszystkich zmarłych i poszkodowanych - napisano w komunikacie ligi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News