Wiadomości atak
facebook.com/NaughtyRiders/zdjęcia z miejsca zdarzenia
Autor Łukasz Kowalski - 23 Listopada 2020

Nożownik zaatakował gwiazdę polskiego sportu. Stan jest ciężki, stracił dużo krwi

Wiadomości, które dotarły do kibiców, mrożą krew w żyłach. W niedzielę nożownik zaatakował polską nadzieję enduro Franciszka Dubaniowski. Polski zawodnik razem z ojcem zostali zaatakowani podczas treningowej jazdy w lesie. Polski motocyklista w wyniku ataku stracił bardzo dużo krwi i musiał przejść operację. Zawodnik już poinformował fanów o swoim stanie zdrowia.

Wiadomości, które dotarły do polskich kibiców z Andrychowa, mrożą krew w żyłach. Franciszek Dubaniowski, polska nadzieja w enduro razem ze swoim ojcem zostali zaatakowani przez nożownika podczas niedzielnego treningu w lesie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  2. Skrzynecka opowiedziała o walce z chorobą. Dotknęła nie tylko ją, ale i jej bliskich
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
Marcin Najman uderza w Mateusz Borka. Wypomniał mu aferę z nagimi zdjęciamiMarcin Najman uderza w Mateusz Borka. Wypomniał mu aferę z nagimi zdjęciamiCzytaj dalej

Wiadomości z Andrychowa zmroziły krew w żyłach polskich kibiców.

Dubaniowski razem ze swoim ojcem w niedzielę ruszyli na trening po leśnych trasach. W pewnym momencie obaj się zatrzymali przy leśnej drodze, aby przepuścić spacerującego z psem przechodnia.

Nie mogli się spodziewać, jak dramatycznie potoczą się kolejne minuty. Dubaniowscy nie chcieli żadnych kłopotów, ale nagle przechodzień rzucił się na ojca polskiego motocyklisty z rękami.

Młody polski zawodnik od razu zostawił swój motocykl i ruszył na pomoc swojemu ojcu. Próbował rozdzielić obie strony, ale napastnik wtedy wyciągnął nóż i zaczął nim uderzać na oślep, próbując trafić na wysokości klatki piersiowej.

Zawodnik enduro na szczęście zasłaniał się rękami, dzięki czemu udało mu się uniknąć najgorszego. Mimo to jego ręka ucierpiała bardzo mocno, która została mocno pocięta. Napastnik uszkodził Dubaniowskiemu nerwy w ręce i konieczna była skomplikowana operacja.

Jerzy Brzęczek jednak wyleci z reprezentacji? Zaskakujące informacje z otoczenia Zbigniewa BońkaJerzy Brzęczek jednak wyleci z reprezentacji? Zaskakujące informacje z otoczenia Zbigniewa BońkaCzytaj dalej

Nożownik zaatakował polską nadzieję enduro

Atak został przerwany przez ojca Dubaniowskiego, który zdołał się uwolnić i obezwładnić napastnika. Zawodnik mimo obficie krwawiącej ręki zdołał się ponieść i odjechać z miejsca zdarzenia, po chwili jednak się przewrócił.

Ojciec zawodnika nie mógł od razu ruszyć do swojego syna, aby udzielić mu pomocy. Wszystko przez strażników leśnych, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia. Ku zdziwieniu zatrzymali właśnie motocyklistę, a nie nożownika, który go zaatakował. Dubaniowski senior został zatrzymany pod zarzutem przestępstwa, jakim jest wjazd motocyklem do lasu.

Obficie krwawiący zawodnik enduro na pomoc musiał czekać ok. kwadrans. Dopiero przechodnie, którzy znaleźli się obok zawodnika, wezwali karetkę na miejsce zdarzenia. Do szpitala Dubaniowski trafił w bardzo ciężkim stanie, głównie z powodu ogromnej ilości straconej krwi.

Lekarze od razu zdecydowali, że rannego motocyklistę trzeba szybko operować. Na szczęście dla zawodnika operacja zakończyła się sukcesem. Sam Dubaniowski za pomocą mediów społecznościowych podziękował za wyrazy wsparcia. - Dziękuję za wszystkie wiadomości! Nie mam siły odpisywać, jestem już pozszywany, będzie dobrze - oznajmił krótko.

Młody polski zawodnik robi coraz większą karierę w świecie enduro. Kibice mogą go oglądać regularnie podczas największych światowych zawodów. Brał udział m.in.: m.in. na Red Bull 111 Megawatt, które rozgrywane jest na terenie kopalni PGE w Kleszczowie. Do tego brał udział w Enduro Lidze, która ma na celu wyłonić następców Tadeusza Błażusiaka.

Żródło: WP Sprtowe fakty/NaughtyRiders

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Uwaga, znany bank ostrzega. Klienci OLX zagrożeni, z kont znikają wszystkie oszczędności
  2. Rząd kusi ozdrowieńców do oddania osocza. Padły propozycje, które mogą zachęcić wielu Polaków
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
  4. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  5. Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencje
  6. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  7. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News