Wiadomości
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 25 Maja 2020

Uwielbiany przez kibiców mistrz walczy o życie. Straszna choroba przykuła go do łóżka

Wiadomości o chorobie słynnego sportowca obiegły media przed kilkoma dniami. Teraz okazało się, że stan byłej gwiazdy uległ znacznemu pogorszeniu. Mężczyzna nie jest w stanie sam chodzić, a nawet jeść czy rozmawiać przez telefon. Na ratunek uwielbianemu sportowcowi ruszyli celebryci i koledzy po fachu.

Willie Thorne to legenda snookera. Brytyjski zawodnik startował w latach 1975−2002. Najwyższą lokatę w światowym rankingu osiągnął w sezonie 1986/1987. Wówczas został sklasyfikowany na 7 miejscu. W karierze wygrał jeden turniej rankingowy i raz udało mu się wbić brejk maksymalny. Z powodu charakterystycznego wąsa i efektownego stylu gry był ulubieńcem kibiców. Niestety, ostatnie tygodnie do dla niego istne piekło.

Reprezentanci Polski zostaną wypchnięci z klubu? Ich zespół wpadł w poważne kłopotyReprezentanci Polski zostaną wypchnięci z klubu? Ich zespół wpadł w poważne kłopotyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Wiadomości o chorobie Thorne'a przygnębiły kibiców

Jak donosi "Daily Star", Thorne cierpi na białaczkę. Chorobę zdiagnozowano u niego w marcu. Od tamtej pory przeszedł trzy transfuzje krwi. Po serii chemioterapii były snookerzysta został wypuszczony do swojego domu w Alicante. Thorne został wypisany ze szpitala, mimo że walczy z sepsą, która zagraża jego życiu.

Zawodnik jest w fatalnym stanie. - Willie ma odleżyny, nie jest w stanie ruszać kończynami, nie może samodzielnie jeść ani pić. Wrócił ze szpitala 15 maja, nie rozumiem dlaczego. Potrzebne są dalsze badania - mówi gazecie jego przyjaciółka Julie O'Neill, która opiekuje się Thornem.

Juventus złożył kosmiczną ofertę za Milika. Proponuje wielką kasę i trzech graczyJuventus złożył kosmiczną ofertę za Milika. Proponuje wielką kasę i trzech graczyCzytaj dalej

Choroba i bankructwo

Sytuacja byłej gwiazdy jest opłakana również z powodu problemów finansowych. W 2015 roku Thorne ogłosił bankructwo. Z powodu złego stanu zdrowia i pandemii koronawirusa nie był w stanie ostatnio zarabiać, wcześniej pracował jako komentator i ekspert telewizyjny.

W internecie ruszyła zbiórka na leczenie i utrzymanie chorego gwiazdora. Pieniądze na zbiórkę wpłacił m.in. Gary Lineker, a także Miguel Angel Jiminez i Danny Willett. Thorne'a wspierają także anonimowi darczyńcy. Były snookerzysta cieszy się w Wielkiej Brytanii dużą popularnością m.in. dzięki udziałowi w jednej edycji "Tańca z Gwiazdami".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Genialna zmiana w przemieszczaniu po Polsce i nie tylko już za 3 dni. Pasażerowie czekali od dawna
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. Szumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministra

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News