wiadomości
pixabay.com/5598375
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Maja 2020

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Karol Szafranek, przegrał ze straszną chorobą

Wiadomości płynące z Polski są wyjątkowo smutne. Ostatnimi czasy pożegnaliśmy wielu wspaniałych sportowców, którzy zapisali się w pamięci kibiców. Dzisiaj dobiegła nas bardzo smutna informacja o śmierci Karola Szafranka. Były trener drużyn kobiecych i męskich w piłkę nożną, jak też pasjonat narciarstwa alpejskiego zmarł po bardzo ciężkiej chorobie. Miał zaledwie 42 lata.

Wiadomości o śmierci postaci związanych ze światem sportu są zawsze bardzo smutne. Szczególnie, kiedy żegnamy sportowców, którzy mogli w swoim życiu jeszcze wiele osiągnąć. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o wyjątkowo przykrym odejściu byłego trenera piłkarskiego i szkoleniowca narciarzy alpejskich - Karola Szafranka. Sportowiec, który przez długi czas zmagał się z nowotworem przegrał najważniejszą walkę swojego życia.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Złapali go na A1 po pościgu w samochodzie za blisko pół miliona
Znany zawodnik wyskoczył z kałasznikowem na ulicę. Nagranie ze strzelaniny budzi grozę (WIDEO)Znany zawodnik wyskoczył z kałasznikowem na ulicę. Nagranie ze strzelaniny budzi grozę (WIDEO)Czytaj dalej

Wiadomości. Nie żyje Karol Szafranek. 42-letni trener przegrał z nowotworem

Szafranek, który przez ostatnie lata swojego życia był wykładowcą na i kierownikiem wydziału Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku toczył bardzo ciężką walkę z wyjątkowo trudnym nowotworem, jakim był glejak wielopostaciowy IV stopnia. Były trener piłki nożnej i wielki entuzjasta oraz promotor zdrowego stylu życia miał odbyć w marcu kompleksowe leczenie swojej choroby w Niemczech. Niestety, jego stan był tak ciężki, że nie był w stanie opuścić kraju w celach leczenia.

- Niestety, jego stan zdrowia w ciągu ostatnich kilku dni radykalnie się pogorszył. Z powodu silnej progresji choroby odstąpiono od operacji. Byliśmy w Kolonii, gdzie wykonano badania i pobrano materiał do przygotowania leków. Mieliśmy zaplanowane leczenie w Kolonii od 3 do 7 marca, jednak obecny stan zdrowia mojego męża wyklucza podróż. Obecnie przebywa w szpitalu z silnym obrzękiem mózgu i czas pokaże co będzie dalej. - pisała żona Karola Szafranka na portalu wrzutka.pl.

Wielki transfer Kamila Glika stanie się faktem? Wielki transfer Kamila Glika stanie się faktem? "To już nie są przypuszczenia"Czytaj dalej

Smutna śmierć uwielbianego sportowca

O przykrej śmierci wykładowcy i osoby od wielu lat obecnej w białymstockim sporcie została przekazana za pośrednictwem mediów Uniwesytetu Medycznego w Białymstoku. Pracownicy uczelni złożyli kondolencje rodzinie zmarłego i podziękowali wszystkim, którzy wsparli mężczyznę w tych wyjątkowo trudnych chwilach.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że po długiej chorobie zmarł dr Karol Szafranek, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Miał 42 lata. Był sportowcem oraz trenerem piłkarskim drużyn kobiecych i męskich, a także trenerem narciarstwa alpejskiego. W 2016 roku obronił doktorat z nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Serdeczny, opiekuńczy, inteligentny, zabawny, wyrozumiały, skromny…"- taki pozostaniesz w naszej pamięci. Dziękujemy społeczności akademickiej za ogromne zaangażowanie w ostatnich miesiącach na rzecz pomocy dr Karolowi Szafrankowi. - czytamy w oświadczeniu uczelni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka radość na wakacje. Otwierają uwielbiane miejsca
  2. Będą duże zmiany w robieniu zakupów. Wielu się ucieszy, co dokładnie się zmieni?
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Wracają wesela i koncerty plenerowe. Premier podał daty i ogłosił, ile osób może przebywać razem na uroczystości

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News